Hlavní obsah

Šéfové z Homolky čelí obvinění kvůli nákupu gama nože

2. 8. 2014, 11:45

Exředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý a jeho někdejší náměstek Michal Toběrný čelí dalšímu obvinění, a to kvůli zakázce na nákup gama nože, uvedl server Lidovky.cz. Kriminalisté už dvojici stíhají v kauze údajně zmanipulovaného tendru na digitalizaci chorobopisů.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Vladimír Dbalý čeká na verdikt soudu o vazbě.

Článek

Podle nového obvinění si Dbalý s Toběrným řekli u zakázky na nákup Leksellova gama nože o úplatek ve výši několika procent z ceny 140 milionů korun. Policisté je viní z porušování povinnosti při správě cizího majetku a z přijímání úplatku. Informaci o stíhání potvrdil Dbalého obhájce Daniel Telecký.

Tendr na přístroj sloužící k odstraňování nádorů, léčbě epilepsie, Parkinsonovy nemoci nebo příznaků zeleného zákalu se uskutečnil v roce 2009. Někteří odborníci tehdy tvrdili, že nemocnice za něj zaplatila o třetinu více, než je běžné v zahraničí.

Dbalý je v současné době ve vazbě kvůli digitalizaci chorobopisů. Podle policistů způsobil zmanipulováním zakázky společně s Toběrným a dalšími lidmi škodu nejméně 57 milionů korun. V této kauze je obviněn z praní špinavých peněz a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky.

Reklama

Související články

Exředitel Nemocnice Na Homolce je ve vazbě

27. 6. 2014, 18:26

Okresní soud pro Prahu západ poslal v pátek do vazby obviněného bývalého generálního ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého. Vyhověl tak návrhu...

Výběr článků