Hlavní obsah

S internetovou známou si muž z Klatovska vyměnil intimní fotky, přišlo vydírání

11. 2. 2020, 14:13
Právo, Jiří Šolc

Začalo to seznámením přes internet a pokračovalo výměnou intimních fotek, pak ale následovaly výhrůžky a vydírání. Pachateli jsou podle policistů 20letá žena a 24letý muž z Českobudějovicka, obětí pak muž z Klatovska. Dvojice ho podle kriminalistů připravila o několik desítek tisíc korun.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Muž se s ženou seznámil loni v polovině ledna na internetu, kde vystupovala pod přezdívkou a tvrdila, že je v tíživé finanční situaci.

„Muž ženě zaslal následující den finanční hotovost a na její žádost zaslal svoje intimní fotografie a žena zaslala také fotografie, ale jiné ženy,“ sdělila v pondělí policejní mluvčí Dana Landmanová.

Dvacetiletá žena po dvou dnech začala nutit muže k tomu, aby jí poslal další peníze – pět tisíc – což ale odmítl. Na to mu začala vyhrožovat, že pokud peníze neobdrží, tak zašle jeho intimní fotografie jeho známým s tím, že jí ublížil, a že ho její kamarádi napadnou. Po zaslání peněz slibovala vše vymazat.

Vydával se za nezletilé dívky nabízející sex a pak vydíral. Dostal podmínku

Krimi

Muž z obavy, že žena výhrůžky uskuteční, zaslal na její účet nadvakrát celkem pět tisíc. Ani pak ale neměl klid.

„Po telefonickém hovoru na další aplikaci jej (žena) uvedla v omyl, když mu oznámila, že má dluhy a exekuci. Její tvrzení se nezakládalo na pravdě. Muž ženě zaslal částku 10 tisíc korun,“ vylíčila mluvčí.

Další problém nastal, když muž zjistil, že omylem poslal ženě i dalších deset tisíc. Požádal, ať mu je vrátí, což ale neučinila.

Kromě ženy policie v případu obvinila i 24letého mladíka. Stíhaný je za to, že požadoval po muži dalších 10 tisíc jakožto omluvu za údajnou urážku. Oběma obžalovaným hrozí až čtyři roky vězení.

Reklama

Související články

Výběr článků