Hlavní obsah

Řidička na přechodu v Karviné srazila a zranila tři děti

27. 5. 2014, 13:23 • Aktualizováno 27. 5. 2014, 13:42
Právo, hon

Do skupiny dětí na přechodu pro chodce v Hornické ulici v Karviné narazila v úterý krátce před polednem sedmatřicetiletá řidička. Tři děti, které přecházely ulici spolu s učitelkou, skončily v nemocnici. O nehodě informoval mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Posádka byla na místě během tří minut. „Ošetřit bylo nutno tři děti, všechny byly při vědomí a mimo bezprostřední ohrožení života,“ řekl mluvčí. Šestiletý chlapec podle něj utrpěl středně těžké poranění hlavy, zasahující lékař vyslovil podezření na otřes mozku.

Neštěstí se stalo okolo 11:45 nedaleko házenkářské haly. Děti z mateřské školy přechod přecházely spolu s třiačtyřicetiletou učitelkou. "Po silnici jela dvě vozidla, děti z mateřské školy přecházely po vyznačeném přechodu pro chodce. Vozidlo v pravém jízdním pruhu zastavilo, vozidlo v levém jízdním pruhu ale srazilo tři děti ve věku zhruba od čtyř do sedmi let," uvedla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Podle ní byly u řidičky provedeny testy na alkohol i drogy, výsledky obou byly negativní.

„Přibližně stejně stará dívka byla ošetřena s poraněním hlavy a dolní končetiny, další dívka pak s poraněním obličeje a horní končetiny,“ dodal Humpl. Všechny tři děti skončily v nemocnici.

„Ošetřit bylo nutno také třiačtyřicetiletou učitelku, která děti v té době doprovázela. Neutrpěla fyzické poranění, ale jevila známky akutní stresové reakce na prožitou událost. Poté, co interventka záchranné služby ženě poskytla první psychickou pomoc, nebyl nutný její transport do zdravotnického zařízení a mohla být ponechána na místě zásahu,“ dodal mluvčí.

Reklama

Související témata:

Výběr článků