Článek
Od brzkých ranních hodin prověřovali členové bezpečnostního sboru celý objekt věznice, včetně pracovišť pro odsouzené a kontrolou prošli i samotní vězňové.
„Rýnovice za posledních 20 let takovou akci nepamatují,“ uvedla mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová k zásahu, kterému předcházela dvoutýdenní příprava.
Na místě zasahovali mimo jiné i psovodi jak s všestranně cvičenými psy, tak i s psími specialisty na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Aktuálně se výsledky akce vyhodnocují.
Obdobné součinnostní akce se konají v rámci Vězeňské služby několikrát do roka. Jsou důležité pro to, aby spolu příslušníci z různých věznic dokázali spolupracovat a nacvičili si orientaci v prostorách, které neznají. Nabyté zkušenosti pak následně mohou využít při vzniku mimořádné události, jako je například vzpoura vězňů nebo podezření na nelegální pašování drog do věznic.

Zasahovali také speciálně vycvičení psi.

