Hlavní obsah

Překotný porod doma dopadl špatně. Novorozenec je po smrti a matka ve vážném stavu

20. 4. 2017, 15:55 – Brno
Právo, vtk

Na jižní Moravě zemřelo dítě při překotném porodu doma. Událostí se od čtvrtka zabývají kriminalisté. Právu to řekl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Další podrobnosti neuvedl.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

„Mohu pouze potvrdit úmrtí novorozence v místě bydliště jeho matky. Další informace ověřujeme,“ doplnil mluvčí. Neupřesnil ani, kde přesně se událost stala.

Mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková k případu uvedla, že po porodu byl na místo přivolán lékař záchranky.

„Matka byla na místě okamžitě ošetřena a ve velmi vážném stavu převezena do nemocnice. Více k události nelze říci,“ uvedla mluvčí.

„Žena, která plánovala porod v porodnici a docházela na pravidelné prohlídky do porodnice, začala mít dnes nad ránem kontrakce. Jednalo se o takzvaný překotný porod, takže se dítě narodilo doma velice rychle,“ uvedla pro ČTK výkonná ředitelka Unie porodních asistentek Kateřina Hájková Klíčová.

Doplnila, že porodní asistentka, která o ženu pečovala v těhotenství, byla během porodu s rodinou v telefonickém kontaktu a doporučila zavolat záchrannou službu. „Dítě bohužel po přestřižení pupeční šňůry přestalo dýchat a záchranářům se ho nepodařilo oživit,“ uvedla Hájková Klíčová.

Reklama

Související témata:

Výběr článků