Hlavní obsah

Polský střelec z Masters of Rock dostal u soudu dvouletou podmínku

17. 7. 2017, 15:07 – Zlín
Právo, Aleš Fuksa

S dvouletou podmínkou vyvázl čtyřiačtyřicetiletý občan Polska, který v pátek ráno ohrožoval s plynovou pistolí v ruce fanoušky open air festivalu Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku. Při incidentu padl v pátek kolem půl třetí ráno výstřel, který probral i rockery ve stanovém městečku.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Mezinárodní hudební festival Masters of Rock.

Článek

Okresní soud ve Zlíně muži v pondělí uložil desetiměsíční trest podmíněně uložený na dva roky. Zároveň muži zabavil pistoli.

Incident se zbraní se odehrál u stanového festivalového městečka. Muž podle mluvčího soudu Davida Kolumbera zamířil zbraní na skupinku čtyř lidí. „Poté ruku s pistolí zvedl směrem nahoru a vystřelil,“ citovala ČTK mluvčího soudu. Při střelbě nebyl nikdo zraněn.

Podle policistů došlo ke střelbě přímo před hlavním vchodem u tábořiště. „Muž skončil v rukou policistů a následně v policejní cele k vystřízlivění,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Javoříková. Majiteli plynové pistole hrozilo až tříleté vězení.

Do areálu by se nedostal, tvrdí pořadatelé

Letošního Masters of Rock si tak agresivní polský fanoušek příliš neužil. V policejní cele vydržel až do rozhodnutí soudu.

„Takové zbraně nepatří vůbec na veřejnost. Do areálu by se ale s touto zbraní muž nedostal, prohlídky návštěvníků byly osobní, ostraha je v tomto ohledu výborná. Na druhou stranu nejsme schopni absolutně uhlídat 25 tisíc fanoušků, kteří jsou rozprostřeni po celých Vizovicích,“ podotkl Jiří Daron z pořádající agentury Pragokoncert.

Reklama

Související témata:

Související články

Na Masters of Rock ve Vizovicích se střílelo

14. 7. 2017, 12:25

Střelbu na open air festivalu Masters of Rock řeší od pátečního rána zlínští policisté. Cizinec tam při hádce vytáhl zbraň, se kterou ohrožoval ostatní...

Výběr článků