Hlavní obsah

Policie dopadla muže podezřelého z pobodání ženy v centru Brna

10. 9. 2021, 18:51 – Brno
Novinky, kub

Kriminalisté zadrželi a obvinili 26letého muže podezřelého z podobání ženy v úterý v centru Brna. Trestní stíhání proti němu policie zahájila pro pokus o vraždu. Obviněný čeká v policejní cele na rozhodnutí soudu, kterému policie se státním zastupitelstvím navrhly uvalení vazby.

Foto: Policie ČR

Ilustrační foto

Článek

O vývoji v případu v pátek odpoledne informoval mluvčí policie Pavel Šváb.

„Kriminalistům se díky intenzivnímu prověřování podařilo zajistit dostatek důkazů, aby obvinili 26letého muže z vraždy ve stádiu pokusu. Nyní probíhají procesní úkony, na objasnění všech okolností tohoto činu i nadále pracujeme. Děkujeme veřejnosti za poznatky a spolupráci při řešení tohoto závažného případu. Muž je nyní v policejní cele a čeká na rozhodnutí o vzetí do vazby,” upřesnil mluvčí.

Pobodání ženy v centru Brna byl pokus o vraždu, kamera zachytila čin a ústředního svědka

Krimi

Policie po podezřelém pátrala, v rámci vyšetřování zveřejnila rovněž videozáznam samotného útoku a záběry muže, který se pohyboval blízko místa činu v osudnou dobu, tedy v úterý kolem 15:00 na lávce spojující brněnský park Koliště s areálem International Business Centrum (IBC).

Podrobnosti k případu policie zatím neuvolnila, například není zřejmé, jaké národnosti muž je, případně motivace činu. Podle prvotních informací muž útočil zničehonic. Žena skončila v nemocnici s těžkým zraněním.

Útočník v centru Brna pobodal mladou ženu

Krimi

„Případ převzali jihomoravští kriminalisté jako podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu,“ sdělil již dříve mluvčí policie.

Reklama

Související články

Výběr článků