Článek
Všichni jsou obžalováni z obecného ohrožení, státní zástupce jim klade za vinu řadu závažných pochybení, které měly za následek osm mrtvých a bezmála stovku zraněných.
„Nedopustil jsem se žádných pochybení, ani z nedbalosti, a necítím se vinen,“ řekl například pracovník firmy ODS-Dopravní stavby Ostravy Michal Foniok, který podle obžaloby působil na mostě jako stavbyvedoucí.

Stavbyvedoucí Michal Foniok u soudu v Ostravě
| Soud začal rozplétat tragédii na kolejích ve Studénce |
|---|
| DOKUMENT: Proč stavebníkům spadl most ve Studénce |
| Chci vědět, proč se to stalo, žádá otec polské oběti ze Studénky |
„Necítím se vinen“, prohlásil zase Jiří Vlach ze stejné firmy, který byl autorem projektové dokumentace k podpěrné skruži pro rekonstrukci mostu. Podle Vlacha odborní znalci, kteří vypracovali posudek pro policii, nevěděli v jeho případě, o čem je řeč.
