Hlavní obsah

Neděle byla druhým nejtragičtějším dnem roku. Na silnicích zemřelo 7 lidí

17. 7. 2017, 11:13

V neděli na českých silnicích vyhaslo sedm lidských životů, a konec víkendu tak byl druhým nejtragičtějším dnem letošního roku. Podle předběžných policejních statistik má nejhorší bilanci v letošním roce sobota 24. června. Na silnicích tehdy přišlo o život devět lidí.

Foto: Novinky

Ilustrační foto

Článek

Nejvíce obětí zaznamenali v Ústeckém kraji. Při dopravních nehodách tam v neděli přišli o život tři lidé. Dva mrtvé si vyžádala nehoda u Brozan nad Ohří. Řidič Opelu Corsa vyjel ze silnice a narazil do stromu. Řidič zemřel na místě, jeho osmiletý spolujezdec podlehl zraněním po převozu do nemocnice. [celá zpráva]

Třetí obětí v Ústeckém kraji byla mladá žena na Lounsku. Podle policie vyjel řidič osobního auta do protisměru, kde se srazil s dalším vozidlem. Řidič utrpěl pouze lehká zranění, jeho spolujezdkyně byla na místě mrtvá.

Nejhorší statistiku má zatím červen

Dopravní nehody ve Středočeském, Plzeňském, Karlovarském a Moravskoslezském kraji si každá vyžádaly jednu oběť. Jednou z nich byl i devětašedesátiletý cyklista, který se v Dobraticích na Frýdecko-Místecku srazil s osobním autem.

Tragické nehody se netýkaly pouze řidičů aut, ale i motorkářů. Třiašedesátiletý motocyklista zemřel poté, co u Aše na Chebsku sjel ze silnice. Jeho sedmapadesátiletá spolujezdkyně je po nehodě ve vážném stavu.

V prvním pololetí letošního roku zahynulo na českých silnicích přibližně 230 lidí, přičemž nejtragičtějším měsícem byl červen s 62 mrtvými. Do dosavadní statistiky se červen zapsal hned několika tragickými dny. Vedle soboty 24. června s devíti oběťmi ještě pátek 16. června s šesti mrtvými a také 10. a 17. červen, kdy v obou případech přišlo na silnici o život pět lidí.

Reklama

Související témata:

Výběr článků