Hlavní obsah

Na Novojičínsku vykolejil nákladní vlak. Škoda je přes šest milionů

Štramberk/Kopřivnice
Aktualizováno

Na železniční trati mezi Štramberkem a Kopřivnicí na Novojičínsku vykolejil ve středu dopoledne nákladní vlak, konkrétně jeho poslední vagon. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění, trať je však neprůjezdná.

Foto: Správa železnic

Vykolejený vagon nákladního vlaku na trati mezi Štramberkem a Kopřivnicí

Článek

„Na místě jsou naši hasiči, případ šetří Drážní inspekce. Velitel hasičů Správy železnic povolal na místo sací bagr ze Záchranného útvaru HZS ČR pro transport materiálu z cisterny. Pak hasiči vagon nakolejí,“ informoval mluvčí Správy železnic Martin Kavka.

K nehodě došlo ve středu kolem 10. hodiny dopoledne. Trať mezi Kopřivnicí a Štramberkem je lokální, v současnosti je neprůjezdná. „Odhadujeme, že bude uzavřená do čtvrtečního poledne,“ upřesnil Kavka.

Foto: Drážní inspekce

Nehodu šetří Drážní inspekce.

České dráhy nasadily v úseku náhradní autobusy.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že poslední vagon, který převážel vápno, vykolejil na výhybce. „Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn a škody byly celkově odhadnuty na šest milionů korun. Pět milionů je škoda týkající se vlaku, milion pak infrastruktura,“ uvedl Drápal.

Na místě nehody šetří příčiny a okolnosti jejího vzniku tři inspektoři Drážní inspekce.

Foto: Drážní inspekce

Poslední vagon vykolejil na výhybce.

Foto: Drážní inspekce

Mezi Kopřivnicí a Štramberkem vykolejil nákladní vlak.

Výběr článků

Načítám