Článek
„Muž měl napadnout několik lidí na palubě lodi, přičemž napadení lidé měli naskákat do Vltavy. Muž poté s lodí odplul směrem k Praze,“ řekla Novinkám policejní mluvčí Michaela Richterová. Na místo vyjeli policisté i záchranáři.
„Napadení skončili v nemocnicích. Rozsah jejich zranění zjišťujeme,“ doplnila Richterová.
Policisté začali okamžitě po muži i po lodi pátrat. Posádka policejního vrtulníku loď našla na Berounce u pražského Radotína.
„Plul proti proudu. Křičeli jsme na něj, kam pluje, že je tady mělko a že s lodí uvízne. To se taky stalo. Ještě pak zvládl loď otočit, ale zůstal s ní na místě,“ popsal Novinkám jeden z přítomných svědků.
Vrtulník, loď, raft…
Zatímco policejní vrtulník létal nad lodí, dorazila po souši policejní hlídka a po vodě pak policisté na lodi, včetně prvosledové hlídky s dlouhými zbraněmi. Blíže se ale kvůli malé hloubce vody také dostat nemohli.
Na místo tak dorazili strážníci, kteří nafoukli raft, vyzvedli policisty na policejní lodi a následně je dovezli k lodi, na které se nacházel podezřelý muž. Tomu policisté dávali výzvy prostřednictvím megafonu z policejní lodi. Muže pak zadrželi a převezli ke břehu.
Vzhledem k tomu, že s lodí uvízl na mělčině, přivolali na místo policisté hasiče a potápěče.
„Samotným napadením se nadále zabývají kriminalisté. Právní kvalifikace zatím nebyla stanovena,“ dodala policejní mluvčí.