Hlavní obsah

Kvůli pár drobným podřízl opilec muži na ulici krk, dostal 10 let

9. 6. 2020, 9:48 – Plzeň
Právo, Patrik Biskup

Na deset let do věznice se zvýšenou ostrahou poslal v úterý Krajský soud v Plzni Karla Ágha za těžké ublížení na zdraví. Šestačtyřicetiletý muž loni v říjnu v Karlových Varech napadl nožem náhodného chodce, který přežil jen díky pohotové reakci kolemjdoucích.

Obžalovaný Karel Ágh u souduVideo: Patrik Biskup, Právo

 
Článek

Otto K. tehdy ve své oblíbené hospůdce sledoval hokejový zápas. Když televizní přenos skončil, vyrazil domů. Cestou potkal opilého muže, který u něj žadonil o drobné. Považoval ho za bezdomovce a odbyl ho s tím, ať jde raději pracovat. Za pár minut ležel na zemi s podříznutým krkem.

Chtěl jsem jí jen udělat ostudu, řekl muž obžalovaný z přípravy vraždy manželky

Krimi

Soud navíc uložil Ághovi zaplatit poškozenému 100 tisíc korun jako odškodné za vytrpěná příkoří a nenávratné zohyzdění obličeje. Rozsudek není pravomocný. „Z provedených důkazů není pochyb, že útočil obžalovaný. Musel si být vědom, že použitím nože proti citlivé části těla, jako je krk, může způsobit vážné zranění,“ uvedl předseda senátu Tomáš Mahr.

Incident se odehrál ve Vítězné ulici. „Obžalovaný napadl poškozeného a podlahářským nožem ho několikrát řízl do krku,“ uvedl žalobce Jakub Kubias. Podle znalců by napadený muž bez včasné lékařské pomoci vykrvácel.

Nic si nepamatuje

Ágh si útok nožem podle svých slov nepamatuje, protože byl opilý. „Asi to zřejmě bude pravda, ale ne všechno. Mám okno, byl jsem tehdy hodně pod vlivem alkoholu. Jen si pamatuji, že jsem si chtěl připálit cigaretu od nějakého chlápka. Ten mi začal nadávat, že jsem bastard. Nedal pokoj, pořád se do mě navážel. To mě vytočilo,“ vypovídal Ágh, co podle něj předcházelo žalovanému incidentu.

Umlátil svou matku surovým způsobem, dostal 23 let

Krimi

Ještě si prý vybavuje, že muži dal ránu pěstí. „Co se dělo pak, fakt nevím. Že jsem něco tak hrozného provedl, mi řekli policajti až druhý den, když mě sebrali. Kdybych ho chtěl zabít, tak jsem měl dost času to udělat. Navíc nůž byl dost tupý na to, abych mu mohl vážně ublížit,“ řekl Ágh, který je zaměstnán jako dělník v podlahářské firmě.

Jinak ale popsal konflikt poškozený Otto K. „Na protějším chodníku se motal nějaký chlap. Ptal se mě, jestli nemám nějaké drobné. Tak jsem mu na to řekl, ať jde raději pracovat. Začal hulákat, že jsem hajzl a že mě podřízne. Mávl jsem na to rukou, jako že se nic neděje a že ho ignoruju,“ líčil počátek incidentu Otto K.

Pomohla svědkyně

Muž se pak za ním rozběhl. „Chytil mě zezadu za batoh a strhl na zem. Praštil jsem se hlavou o zem. Byl jsem zpitomělej a asi na chvíli ztratil i vědomí. Když jsem se probral a snažil se postavit, zjistil jsem, že mi teče z krku krev. Znovu jsem upadl, matně si ještě vzpomínám, že mě nějaká paní držela za krk, a pak jsem se probral až v nemocnici,“ popsal Otto K. další sled událostí.

Zraněného muže objevila náhodná kolemjdoucí. „Zpozorovala jsem člověka, který se zvedal ze země a motal se. Když jsem ho míjela, viděla jsem, že je od krve. Volala jsem nejprve městskou policii a po dohodě se strážníky ještě záchranku. Po tom telefonátu se muž skácel bezvládně k zemi. Běžela jsem k němu. Chrčel, ale dýchal. Pak přišel nějaký starší pán, posvítil na něho mobilem a viděli jsme, že má pořezaný krk,“ vypověděla svědkyně.

Reklama

Výběr článků