Hlavní obsah

HIV pozitivní muž z Karlovarska znásilňoval 13letou dívku, tvrdí obžaloba

7. 12. 2021, 10:00 – Plzeň

Osm let za mřížemi navrhuje státní zástupce pro A. M. (55) z Karlovarska jako trest za údajné znásilnění 13leté dívky a nechráněný sex s dalšími dvěma dospělými ženami. To vše se mělo odehrát v době, kdy muž věděl, že je HIV pozitivní a že trpí žloutenkou typu C. Případ začal v úterý projednávat Krajský soud v Plzni.

Soud kvůli znásilnění dívkyVideo: Patrik Biskup, Právo

 
Článek

Muž čelí obvinění ze znásilnění, pokusu o těžké ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci.

Podle obžaloby nezletilou dceru své tehdejší přítelkyně sexuálně zneužíval od podzimu 2017 do konce loňského listopadu. „Dívce zakrýval oči ručníkem a zasouval jí do přirození pohlavní úd, prsty či rukojeť holicího strojku. Nejméně ve třech případě s ní uskutečnil nechráněný pohlavní styk,“ popsal státní zástupce Martin Rykl.

HIV pozitivní muž z Karlovarska měl opakovaně znásilňovat 13letou dívku

Krimi

Podle něj se dívka snažila aktivně bránit, ale neměla proti fyzické převaze obžalovaného žádnou šanci.

Podle obžaloby měl A. M. ve stejném období ještě nechráněný pohlavní styk se dvěma ženami, kterým svou sexuálně přenosnou chorobu úmyslně zamlčel.

„Svým jednáním vystavil všechny tři poškozené riziku nákazy nevyléčitelnou nemocí a vážně je tak ohrozil na zdraví,“ konstatoval žalobce s tím, že k přenosu nákazy naštěstí ani v jednom případě nedošlo.

Soudce Elischer hrál v televizi muže nakaženého HIV, dostal za to výtku

Krimi

Obžalovaný u soudu odmítl vypovídat. Na polici přiznal, že dívku nejprve osahával a postupně s ní měl i několik pohlavních styků, které si nahrával na mobilní telefon.

„Nikdy mi neřekla, abych přestal, ale nikdy ani také neřekla, abych začal. Předtím jsem se jí vždy zeptal, jestli jí moje sexuální aktivita nebude vadit. Vzrušovala mě, nedokázal jsem jí odolat. Miloval jsem ji. Pokaždé jsem použil kondom,“ citovala předsedkyně senátu jeho výpověď z přípravného řízení.

Téměř nikdo z léčených HIV pozitivních v Česku není infekční

Domácí

Tvrdil, že široké okolí informoval o tom, že má žloutenku typu C. O nákaze HIV ale pomlčel údajně kvůli předsudkům vůči této nemoci. Podle svých slov litoval toho, co dělá. Tvrdil, že se dokonce chtěl udat na policii, ale dívka mu prý řekla, že to nikomu neprozradí.

Muž v Praze potřísnil lidi krví a tvrdil, že má AIDS

Krimi

Ke své výpovědi před soudem A. M. doplnil, že dívka před ním chodila vyzývavě oblečená a měl prý pocit, že chce sex.

„Párkrát se stalo, že mi sama dala pusu. Pasivní nebyla ani při mazlení a předehře,“ prohlásil obžalovaný.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků