Hlavní obsah

Expolicista Foltýn dostal za vydírání tři roky vězení

18. 7. 2013, 10:06 – Jihlava • Aktualizováno 18. 7. 2013, 10:12

Jihlavský soud ve čtvrtek poslal bývalého policistu Martina Foltýna na tři roky do vězení kvůli vydírání. Další obžalovaný, Roman Motičák, odešel od soudu s pětiletým trestem odnětí svobody, Zdeňka Zapletala soud viny zprostil. Rozsudek je nepravomocný, státní zástupce se proti němu odvolal, obhájci obžalovaných si vzali lhůtu na rozmyšlenou.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Trojice podle obžaloby od předloňského srpna do září vydírala třiapadesátiletého veterináře Luboše Kucharoviče z Velkého Beranova na Jihlavsku. Vydírání podle obžaloby provázelo mučení, vyhrožování a žhářský útok.

Organizátorem vydírání byl údajně osmatřicetiletý Motičák, který podnikateli dlužil přes milión korun. Pětatřicetiletý Foltýn v případu figuruje jako hlavní vykonavatel vydírání.

Státní zástupce Ivo Novák navrhl během předešlého jednání v závěrečné řeči pro Foltýna a Motičáka osmileté nepodmíněné tresty, pro Zapletala 2,5 roku s podmíněným odkladem na tři roky.

Foltýn dříve působil v neoficiálním policejním Delta týmu, což byla skupina policistů, která se údajně vyznačovala bezdůvodnou agresivitou k cizincům a příslušníkům menšin.

Reklama

Související témata:

Výběr článků