Hlavní obsah

Devatenáctiletý mladík podezřelý z krádeže si pro odvoz věcí zavolal taxík

31. 3. 2022, 14:43 – Brno

Přímo do rukou strážníků přivezl ve středu nad ránem podezřelého muže brněnský taxikář. Zaráželo ho chování zákazníka, který si ho po čtvrté hodině ráno přivolal k parku Lužánky. Tam už čekal s notebookem a velkým reproduktorem.

Strážníci s podezřelým mužemVideo: MP Brno

 
Článek

Že mladík není zvukař vracející se z práce, začal řidič chápat ve chvíli, kdy klient z křoví vytáhl další dvě reprobedny. Taxikář do cílového místa v Nádražní ulici přivolal hlídku městské policie.

Opilec mával v brněnské kavárně zbraní. Zpacifikovali ho policisté se samopaly

Krimi

„Strážníkům devatenáctiletý podezřelý tvrdil, že si techniku odnesl z ekodvora. Po otázce, jak se do sběrného střediska uprostřed noci dostal, začal vysvětlovat, že je to areál, kam se odkládají nefunkční věci a mají tam zelený kontejner,“ uvedl k případu mluvčí Jakub Ghanem.

„Příliš neprůstřelně nepůsobil ani mladíkův argument, že by přece nešel znovu krást, když ho před několika hodinami pustili z cely,” dodal Ghanem.

Foto: MP Brno

Strážníci se zadrženým mužem

Hlídce potom stačilo blíže si prohlédnout reproduktory, aby na nich našla nálepky z lužáneckého Centra volného času.

Další hlídka městské policie pak zamířila k domu dětí a mládeže, který v parku Lužánky je, kde se od pracovnice dozvěděla, že někdo rozbil okno budovy a dveře do skladu, kde měli uložené reproduktory.

„Mužovy nabídky, že dá vybavení do zástavy, dokud se případ nevyřeší, hlídka důrazně odmítla a předala ho jako podezřelého z trestného činu,“ doplnil mluvčí.

Reklama

Výběr článků