Hlavní obsah

Dcera má leukémii, nechci do vězení, prosila marně zlodějka

31. 8. 2021, 14:14 – Brno

Neposílejte mě do vězení, dcera má leukémii, tak se snažila soudce odvolacího brněnského krajského soudu na poslední chvíli přesvědčit mladá žena, která se zpovídala z okrádání seniorů, u nichž uklízela. Soudci ale takové obhajobě nepodlehli a ženu poslali na tři roky do vězení.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Žena uklízela v Brně u manželského páru ve věku 90 a 88 let. Jenže kromě utírání prachu či vytírání seniorům také vzala starožitné kapesní hodiny, zlatý náramek, řetízek a další cennosti za necelých 100 tisíc korun.

Zlodějka skončila v rukou policistů. I když se doznala a detailně popsala, kde a za kolik starožitnosti prodala, takže se velkou část cenností podařilo dohledat, skončila před soudem s hrozbou trestu od tří do osmi let.

Dva těžce zranění jsou v Brně po nárazu auta do sloupu

Krimi

Ženu už potrestal třemi lety vězení Městský soud v Brně, ale obhajoba se ještě pokusila verdikt zvrátit odvoláním. „Soud dostatečně nezohlednil poměry obvinění, přihlížel jen k přitěžujícím okolnostem, ale přehlížel ty polehčující. Klientka se doznala a snažila se vypátrat ukradené věci, pomáhala policii,“ horovala za ženu její advokátka.

„Je samoživitelka, její dcera trpí leukémií. Udělala chybu, ale ruku na srdce, nevím, jak bych se v její situaci zachovala já. Když ji pošlete do vězení, připravíte dítě o matku a poškozené o možnost splacení škody, dohodli jsme se totiž s poškozenými na splátkách,“ brojila obhájkyně.

Mladík surově zkopal a okradl v Brně opilého muže

Krimi

„Trest na samé spodní hranici není nepřiměřeně přísný. Pokud byla v tíživé situaci, měla to řešit jinak, například s orgány sociální péče, nikoli trestnou činností,“ oponovala státní zástupkyně.

Odvolací senát se soudcem zpravodajem Danem Krátkým nakonec na argumenty obhajoby neslyšel. „Obžalovaná útočila proti osobám vyššího věku a činu se dopustila dva měsíce poté, co se státním zástupcem uzavřela dohodu o vině a trestu za jiné trestné činy. Za této situace nelze ukládat podmíněně odložený trest,“ konstatoval soudce Krátký.

Reklama

Výběr článků