Článek
Podle zjištění Novinek napadl a vyhrožoval smrtí svému spolubydlícímu. Údajně chtěl po něm vrátit peníze za přislíbené drogy. Jenže pokus propašovat drogy do léčebny odhalil její personál. Čertík se proto domáhal zpět své investice a muži hrozil ubodáním stejně jako to už provedl v minulosti.
„Vedeme trestní řízení pro vydírání, které souvisí s jednáním obviněného v psychiatrické léčebně,“ potvrdila Novinkám šéfka Okresního státního zastupitelství Plzeň-jih Renata Havelková. K okolnostem případu se ale vyjadřovat nechtěla. Pouze připustila, že soud obviněného poslal do vazby z obavy, že by mohl v trestné činnosti pokračovat.
Podle rozsudku Krajského soudu v Plzni vraždil Čertík v roce 2006. Tehdy brutálně zaútočil na 44letého muže v jeho chebském bytě. „Nejprve poškozeného mlátil lahví do hlavy, pak jej škrtil a nakonec mu zasadil téměř 30 ran nožem,“ popsala tehdy Čertíkovo běsnění státní zástupkyně.
Dopadli ho po čtyřech letech
Z bytu si pak Čertík odnesl DVD přehrávač a mobilní telefon oběti. Kriminalisté ale vraždu nedokázali vyřešit dlouhé roky a případ odložili. Jenže po čtyřech letech poslal soud Čertíka do vězení kvůli jiné trestné činnosti. Při nástupu do výkonu trestu mu odebrali vzorek DNA, který se shodoval se stopami na místě vraždy.
Čertík policistům nezapíral. Na svoji obhajobu pouze uvedl, že mu poškozený nabídl přespání v bytě a pak po něm chtěl sex. „To mě naštvalo,“ vysvětloval tehdy před soudem, proč na poškozeného zaútočil.