Hlavní obsah

Zloděj s ukradenou kasičkou zakopl, lup se mu rozkutálel po náměstí

0:54
0:54

Poslechněte si tento článek

Ostrava

Smůlu měl v sobotu osmadvacetiletý zloděj, který se rozhodl ukrást na vánočních trzích v centru Ostravy kasičku se sbírkou na dobročinnost. Než stačil i s penězi zmizet, zadrželi ho další návštěvníci trhů.

Foto: Policie ČR

Kasička na dobročinnost s penězi.

Článek

„Muž ve vhodné chvíli popadl kasičku na dobročinné příspěvky, která byla položena opravdu kousek od obsluhy na pultu jednoho ze stánků. Dal se na útěk, ale upadl a přítomní lidé ho zadrželi do příjezdu policejní hlídky,“ sdělila policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Zloději se peníze při pádu z kasičky vysypaly. Lidé je následně pomohli muži, který ji měl ve stánku, sesbírat. Kasička, ve které bylo v té chvíli přes 6000 korun, je tak zpět na svém místě.

Policisté už muže, který tvrdil, že chtěl ukradené peníze použít na jídlo, obvinili z krádeže, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Výběr článků

Načítám