Hlavní obsah

Velkého krokodýla zahnal dvěma údery pánví

23. 6. 2022, 5:45

Před dvaceti lety koupil Australan Kai Hansen za cenu domku na předměstí ostrov na řece Adelaide. Od té doby tam žije se dvěma psy, krokodýlem a provozuje na řece malou restauraci s autentickým ubytováním. A právě video s krokodýlem, kterého Hansen dvakrát praští pánví, se nyní šíří po internetu.

BEZ KOMENTÁŘE: Australan zahnal krokodýla pánvičkouVideo: Shane Chambers via Storyful, AP

 
Článek

Hansen, kterému se v oblasti neřekne jinak než „King Kai”, je svérázný chlapík. Sice mu chybí pár zubů, ale to mu rozhodně nebrání v širokém úsměvu. Zájemcům nabízí ubytování na říčním ostrůvku nedaleko přístavního města Darwin.

Když tento týden chtěli hosté vyrazit z „hotýlku” zpátky k řece, stál v cestě Casey, tedy tři a půl metru dlouhý krokodýl, kterého Hansen považuje za svého mazlíčka.

A protože King Kai si s věcmi hlavu příliš neláme, sešel ke krokodýlovi s pánví v ruce. Plaz se po něm sice zkusil ohnat, ale dostalo se mu dvou úderů pánví po tlamě. Navzdory své mohutnosti tak poslušně zařadil zpátečku a utekl do řeky.

Český lovec krokodýlů: Musíte na něj skočit a zalehnout ho

Hansen po incidentu vypadal, skoro jako by podobné kousky dělal s denní pravidelností a věnoval překvapeným hostům několik širokých úsměvů do kamery. Video později zveřejnila agentura AP.

Samotářství mu vyhovuje

„Nelámu si hlavu s věcmi, které nemůžu změnit,” říkal Hansen už v roce 2017 novinářům, kteří ho na ostrově navštívili. Samotářství mu vyhovuje, k řece utekl před městským stylem životem.

Poslední kapkou prý bylo, když před jeho bývalým domem změnili kruhový objezd a postavili křižovatku se semafory.

„Budu tady žít tak dlouho, dokud to půjde,” říká sedmdesátiletý Australan, který se do země přistěhoval v mládí z Dánska.

Reklama

Související témata:

Výběr článků