Hlavní obsah

V Anglii chtějí vyhřívat veřejný bazén krematoriem

25. 1. 2011, 19:45 – Redditch
Novinky, Jakub Kynčl

Ceny energií se zvyšují po celém světě, avšak všude se s tím vypořádávají trochu jinak. Britové vymysleli značně inovativní způsob, jak by se dalo ušetřit za vytápění veřejného bazénu. Využívat k tomu budou teplo z pecí v přilehlém krematoriu.

Foto: Profimedia.cz

Plovárnu v Redditchi pomůže asi zachránit zvláštní plán na ekologické vyhřívání objektu a vody.

Článek

Zaměstnanci radnice chtějí využívat nadbytečné teplo vyprodukované spalovací pecí k ohřevu vody pro plavce. Ušetří tím poměrně výraznou sumu, v přepočtu bezmála 450 tisíc korun za rok. Pokud bude návrh schválen, bude Redditch asi prvním místem na světě, kde bude krematorium vytápět plavecký bazén.

Spalovací pece ve stávající chvíli produkují teploty až 800 stupňů Celsia. Podle radních jde o nejekologičtější možnou cestu, jak je možné sportovní centrum, v jehož vnitřku se bazén nachází, vytápět.

Foto: Profimedia.cz

Britský Redditch možná začne šetřit díky kontroverznímu návrhu.

Ne všichni místní lidé jsou však z návrhu nadšeni. Mnozí jej označují jako podivný a děsivý.

"Netuším, jak moc bude lidem příjemné plavat v bazénu vytápěném smrtí jejich příbuzných. Myslím, že je to opravdu divné. Nepřipadá mi to dobré a myslím si, že šetřit peníze díky smrti členů rodiny a přátel je trochu ujeté," uvedl Simon Thomas z pohřební firmy Thomas Brothers Funeral Directors.

Reklama

Výběr článků