Hlavní obsah

Stovky lidí viděly jasné UFO nad Houstonem

21. 8. 2014, 19:12
Novinky, vps

Nad texaským Houstonem se minulý týden objevilo jasně viditelné UFO, které se během bouřky vznášelo mezi mraky. Podle serveru New York Post jeho pozorování hlásily stovky lidí.

BEZ KOMENTÁŘE: Řidič natočil UFO

 
Článek

Fotografie a videa objektu, který lze i bez větší dávky představivosti vydávat za vesmírné plavidlo, kolovaly čile po sociálních sítích a mezi nadšenci do záhad vyvolaly bouřlivé spekulace, o co se vlastně jednalo. Zatím se to však nepodařilo rozluštit.

UFO mezi jinými natočil i houstonský muzikant Andrew Peňa, který se původně jen snažil zachytit bouřku.

„Ta světla, která jsem viděl na vlastní oči, létala v polokruzích tam a zpět. Bylo to šílené,“ popsal Peňa video.

UFO

Zkratka anglických slov Unidentified Flying Object (neidentifikovaný létající předmět) označuje předmět na obloze, jehož původ nelze racionálně vysvětlit.

V obecném povědomí pojem splynul s mimozemskými "létajícími talíři“.

Podle odborných studií lze přirozeně vysvětlit zhruba 97 procent nahlášených pozorování UFO. 

„Vtip u UFO je podle mě hlavně v tom zjišťování, o co se vlastně jednalo. Je lehké říct, že to byli mimozemšťané. Pokud to byl skutečný objekt, a tohle vypadá, že opravdu byl, tak čím víc lidí to vidělo z různých úhlů, tím lépe to můžeme vysvětlit,“ uvedla pro stanici KPRC Carolyn Sumnersová, viceprezidentka astronomického oddělení v houstonském Muzeu přírodních věd.

Reklama

Související témata:

Související články

Nad Černobylem se vznášelo UFO

19. 3. 2014, 10:19

Ufologové mají zase žně. Na začátku března se objevilo video, které všechny ohromilo. Nahrávka zachycuje neznámý objekt, jak se poklidně vznáší na nebi poblíž...

Výběr článků