Hlavní obsah

Riskovala vlastní zdraví, aby zachránila hrající si děti před tragédií

4. 6. 2020, 19:52
Novinky, pal

Většina lidí, když se na ně řítí obrovské skleněné dveře, instinktivně uhne. Hrdinové ne. Ti si totiž všimnou malých dětí, které by pod dveřmi skončily, a pokusí se blížící se nebezpečí zastavit, nebo alespoň oddálit. Přesně tak se zachovala Číňanka, která pohotově odvrátila možnou tragédii před obchodním centrem v čínském městě Mien-jang.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Žena zachránila děti před padajícími skleněnými dveřmi, sama na to doplatilaVideo: Newsflare, AP

 
Článek

Na záběrech z bezpečnostních kamer se v minulých dnech podařilo zachytit situaci před obchodním centrem ve městě Mien-jang v provincii S'-čchuan. Na videu je vidět, jak starší žena přichází k dětem a varuje je, aby si nehrály u velkých skleněných dveří, které se v prostoru povážlivě viklaly.

Holčička na vodítku visela u stropu výtahu

Koktejl

Děti ovšem varování neposlechly a skleněná tabule se na ně převrátila. Číňanka Jan Jiangová se pokusila dveře zachytit, aby na děti nespadly. Váhu dveří ovšem neunesla a skončila připlácnutá pod sklem. Poskytla tím však dost času dětem, aby utekly a malé holčičce dost prostoru, aby zpod dveří mohla vylézt.

Dvouletý chlapec spadl do prudké řeky. Co nezvládla matka, napravil osmiletý bratr

Koktejl

K místu nehody se okamžitě seběhli lidé z okolí. Dívka, která vylezla zpod skleněných dveří, utrpěla jen pár drobných škrábanců. Hrdinka, která na místě před nehodou čekala na svého manžela s dcerou, kteří si spolu hráli na náměstí, byla převezena do nemocnice.

Ze špitálu už však Jan Jiangová byla naštěstí propuštěna domů, kde se zotavuje z následků nehody. Firma, která má správu budovy obchodního centra v Mien-jangu na starosti, přebrala za incident odpovědnost a poraněnou hrdinku již údajně kontaktovala.

Reklama

Výběr článků