Hlavní obsah

Řidič v Kalifornii za volantem sledoval videa. Naboural do policejního auta

Redwood

Kalifornští dálniční policisté zaznamenali na začátku března velmi kuriozní dopravní nehodu, jíž byli navíc sami součástí. Do jejich auta totiž narazil nepozorný řidič, jenž při jízdě sledoval videa na svém telefonu.

Do auta kalifornských policistů naboural nepozorný řidič.Video: CHP - Redwood City, Bez zdroje

Článek

Příslušníci Kalifornské dálniční policie z města Redwood, jež leží na severu státu v aglomeraci měst San Francisco, San Jose či Oakland, vyrazili 3. března večer k nehodě tří vozidel na frekventované federální silnici 101. Ale nakonec sami odjížděli s nabouraným služebním vozem.

Při zajišťování místa nehody a odstraňování jejích následků rozmístili na silnici takzvané dopravní světlice, které mají varovat přijíždějící řidiče. Ty by teoreticky neměl nikdo přehlédnout, a to již jen proto, že v té době již byla tma, a tak byly světlice vidět z velké dálky.

Jenže v praxi se to neukázalo jako dostatečné opatření, protože jeden z řidičů navzdory tomu zezadu narazil do policejního vozu. V ohrožení se ocitl i jeden z policistů, který se v té době pohyboval kolem zadní části služebního auta, ale naštěstí si včas všiml přijíždějícího nebezpečí.

Spolu s ostatními se pak hned vydal zkontrolovat řidiče pick-upu, jenž naštěstí také vyvázl zcela nezraněn. Na místě se pak policistům svěřil, že zrovna řešil videa na YouTube, a tak si policejního vozu, ani zářících světlic nevšiml, uvedl lokální web CBS 17.

Policisté zveřejnili video z incidentu na sociálních sítích, ale již nedoplnili, jaký postih nepozornému řidiči hrozí, či zda jej například pokutovali přímo na místě. Ale jen příslovečnými „zmačkanými plechy“ to pro něj zcela jistě neskončilo. V Kalifornii je totiž zakázáno za jízdy držet telefon nebo s ním jakkoliv operovat. Povoleno je pouze volání s využitím hands-free sady.

Výběr článků

Načítám