Článek
Do radarové pasti se mladík podle deníku Ouest-France chytil na okresní silnici v departementu Loiret jižně od Paříže. V místě, kde je povolená osmdesátka, se minulý týden řítil rychlostí 143 kilometrů za hodinu.
Spáchal tak přestupek nejhorší kategorie, kdy jde o překročení limitu o 50 km/h a více. Nepomohla mu ani „úřední tolerance“, kterou se rychlost snížila na 135 km/h.
Delikvent, který se takového činu dopustí, musí počítat s pokutou 3750 eur (93 375 Kč), šesti trestnými body a zákazem řízení na tři roky. Při opakovaném porušení hrozí i tříměsíční pobyt ve vězení a zabavení vozidla.
🚨 FLASH INFO – CGD Pithiviers / COB Beaune-la-Rolande 🚨 Lundi 12 mai, sur la RD94 entre Auxy et Bordeaux-en-Gâtinais,...
Posted by Gendarmerie du Loiret on Friday, May 16, 2025
To je zřejmě i případ přistiženého řidiče, protože o auto na místě přišel. Vzhledem k tomu, že je držitelem řidičského oprávnění od letošního února, musel stejný prohřešek s jiným autem poprvé spáchat teprve nedávno.
„Nepokoušejte radar“
Četníci si mladíka náležitě vychutnali, když o případu informovali na Facebooku.
„Naše auto mělo co dělat, aby s ním drželo krok. Byl tak rychlý, že ani nestačil poprvé natankovat, seřídit si zrcátka nebo navolit rozhlasovou stanici,“ napsali četníci s tím, že provinilec si dopřál „start hodný mistrovství světa v silničních závodech“.
„Když si pořídíte nové auto, nejdříve se naučte, kde je jaký pedál, a nepokoušejte radar, který je už v expertním režimu,“ dodali četníci.