Hlavní obsah

Dva kluci prokopali tunel a utekli z mateřské školky

9. 9. 2015, 7:09 – Moskva

Dva pětiletí kluci jako ostřílení kriminálníci dokázali prokopat díru, kterou před několika dny vyklouzli z mateřské školky na svobodu, kde si hodlali pořídit opravdu luxusní automobil.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

"Dva chlapci utekli z mateřské školy v Magnitogorsku během procházky krátkým otvorem, který plánovitě vyhloubili v několika předchozích dnech dětskými lopatkami pod ohrazením školky," vylíčil list Komsomolskaja pravda.

Uprchlíci pak ušli další dva kilometry k prodejně automobilů Jaguar. Kolemjdoucí žena při pohledu na malé tuláky pojala podezření, že cosi není v pořádku. "Chlapci jí vysvětlili, že odešli ze školky, aby si koupili pořádné auto. Ale nemají peníze," poznamenal deník. Bdělá občanka pak nesolventní chlapce okamžitě odvezla vlastním vozem na strážnici, odkud už vyrazily policejní hlídky k pátrání po pohřešovaných uprchlících.

Šťastný konec to asi nebyl až tak úplně pro učitelku z mateřské školky, která na útěk svých svěřenců doplatila propuštěním z práce, vedoucí zařízení vyvázla s důtkou.

Následníci hraběte Monte Christa prý na Urale nejsou vůbec vzácní. Loni se z jiné školky "vypařil" tříletý kluk i se dvěma vrstevnicemi, které pozval k sobě na návštěvu. Domů trefil, zatímco dívky jej čekaly na lavičce v průchodu, až zkontroluje, zda je "čistý vzduch". A před pár lety se jiní uprchlíci dokonce dostali do policejních svodek poté, co kamenem rozbili výlohu obchodu, aby spáchali velkou čokoládovou loupež.

Reklama

Související témata:

Výběr článků