Hlavní obsah

Chlapec vylovil láhev s dopisem psaným před 24 lety

30. 3. 2011, 8:25

Téměř před čtvrt stoletím malý německý chlapec hodil z lodě do Baltského moře lahev s dopisem a nyní dostal od třináctiletého Rusa odpověď. O dlouhé cestě vzkazu v lahvi v úterý informovala agentura AP.

Článek

Třináctiletý Rus láhev našel nedávno, když se s rodiči procházel po pláži v Kaliningradské oblasti v Rusku na břehu Baltu. "Vypadala jako německá láhev od piva s keramickým uzávěrem. Uvnitř byl dopis pečlivě zabalený do celofánu a převázaný lékařským obvazem. Otec, který umí trochu německy ze školy, mi vzkaz přečetl," vypráví ruský chlapec.

"Jmenuji se Frank, je mi pět. Jedeme s tátou lodí do Dánska. Když tento dopis najdete, odpovězte mi a já vám potom taky odpovím," stálo v dopise.

Dopis datovaný v roce 1987 obsahoval také adresu v německém městě Coesfeldu. Chlapec v dopise byl Frank Uesbeck, jemuž je nyní 29 let. Jeho rodiče stále žijí na adrese uvedené ve vzkazu v lahvi.

"Nejdříve jsem tomu nemohl uvěřit," řekl Uesbeck agentuře AP, když dostal odpověď od ruského chlapce. Německý muž a ruský chlapec se nedávno kontaktovali přes internet. Podle AP je docela možné, že se v brzké budoucnosti setkají osobně.

Reklama

Související témata:

Výběr článků