Hlavní obsah

Microsoft zruší tisíce pracovních míst. Opět

7. 7. 2017, 9:18 – Redmond

Americký softwarový gigant Microsoft v rámci restrukturalizace svých aktivit zruší tisíce pracovních míst. Zástupci firmy to potvrdili ve čtvrtek, odmítli však poskytnout přesnější informace o rozsahu plánovaného propouštění.

Foto: Novinky

Ilustrační foto

Článek

V amerických médiích se podle agentury AFP hovoří o zrušení 3000 až 5000 pracovních pozic. Propouštění by se údajně mělo týkat hlavně zaměstnanců v obchodních odděleních mimo Spojené státy. Microsoft po celém světě zaměstnává kolem 121 500 lidí, píše agentura AP.

Tisíce lidí přitom americký softwarový gigant propustil už loni. Tehdy čistky probíhaly hlavně v oddělení týkajících se problémových aktivit v oblasti chytrých telefonů. Tehdy bylo propuštěno bezmála pět tisíc lidí.

Neúspěšná mobilní divize

Právě na poli smartphonů totiž Microsoft dlouho zaostával za konkurencí. V roce 2014 kvůli snaze o změnu podnik dokonce koupil výrobu mobilních telefonů finské firmy Nokia za zhruba 7,2 miliardy dolarů (175,7 miliardy Kč), ve snaze napadnout vedoucí postavení firem Apple a Samsung.

Akvizice nakonec ale k žádnému zvratu nepřispěla, problémy mobilní divize spíše ještě prohloubila. V současnosti tak není jasné, zda čeká amerického softwarového giganta v oblasti chytrých telefonů nějaká budoucnost. A to i přesto, že se pravidelně objevují spekulace o tom, že se chystá uvést nový smartphone. [celá zpráva]

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků