Hlavní obsah

Nejvýkonnější grafická karta na světě se v Česku prodává za 31 tisíc

22. 8. 2011, 15:48
Novinky, mif, hlw

Tuzemští prodejci začali v předobjednávce nabízet novou extrémně výkonnou grafickou kartu Asus ROG MARS II. Výkonnější model byste hledali jen velice těžko. Nejlevněji je možné novinku, která cílí především na hráče počítačových her, zakoupit za 31 326 korun. Vyplývá to z informací populárního tuzemského srovnávače cen Zboží.cz, který provozuje jednička na českém internetu Seznam.cz.

Článek

Do částky 33 000 korun tuto grafickou kartu podle Zboží.cz nabízí ještě dalších sedm obchodů. Oficiální cena pro ČR je přitom stanovena na 37 tisíc. Za tuto sumu však kartu Asus ROG MARS II nabízejí pouze čtyři obchody.

Kdy přesně bude novinka skladem, zatím obchodníci neuvedli. Jisté však již nyní je, že si jí pořídit nebude moci úplně každý, protože bude vyrobeno pouze tisíc kusů. [celá zpráva]

Asus MARS II má na své složité základní desce připojeny dva grafické procesory Nvidia GTX 580 v plné specifikaci 512 výpočetních jednotek a k tomu 3GB paměti GDDR5. Frekvence obou jader byla stanovena na 782 MHz, což je o 10 MHz více než u běžné referenční GTX 580. Paměti běží na 4008 MHz.

Na pohled nejzajímavější je chlazení, které je vytvořeno speciálně pro tuto kartu. V počítačové skříni zabere karta tři sloty a při pořízení je tak potřeba zjistit, zda se nám tam monstrum o velikostech přibližně 32,5 x 21,7 x 6,3 centimetru vejde. Většina takto výkonných karet totiž zabírá v PC pouze dva sloty.

Reklama

Související témata:

Výběr článků