Hlavní obsah

Vlajková loď Sony bude dražší, než se čekalo

21. 3. 2018, 13:07
Novinky, lez

V nabídce tuzemských obchodů se v rámci předobjednávky objevila nová vlajková loď mezi chytrými telefony od společnosti Sony. Model Xperia XZ2 je však o něco dražší, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

Sony Xperia XZ2Video: Václav Toman, Novinky

 
Článek

Xperia XZ2 si odbyla premiéru na konci února v rámci největšího mobilního veletrhu MWC 2018 ve španělské Barceloně. [celá zpráva]

Výrobce tehdy cenu oficiálně neoznámil, s ohledem na technické parametry se však na některých zahraničních serverech objevovaly informace o tom, že cena novinky by se měla pohybovat zhruba okolo 18 000 Kč. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Xperia XZ2Video: Sony Xperia

Společnost Sony však nyní oficiálně oznámila prodejní ceny a zákazníci si budou muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy. Podle Zboží.cz nabízí novinku hned několik tuzemských obchodů, prakticky všechny shodně za cenu 19 990 Kč.

Sluší se nicméně zmínit, že aktuálně je přístroj k dispozici pouze v rámci předobjednávky. Oficiální start prodeje je naplánován na 9. dubna. A zákazníci, kteří vrcholný smartphone nyní předobjednají, získají u oficiálních prodejců bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2 v hodnotě necelých deseti tisíc korun. Právě to dělá z novinky poměrně zajímavou volbu ke koupi.

Špičkový hardware, prémiové audio

Xperia XZ2 v porovnání s předchůdcem mírně narostla, je totiž vyzbrojena 5,7palcovým displejem s rozlišením Full HD+. Novinka totiž láká podobně jako řada dalších smartphonů v letošním roce na protáhlý displej s poměrem stran 18 : 9.

Po hardwarové stránce bude novinka patřit k těm nejvýkonnějším smartphonům na trhu, byť přesné výsledky testů ještě nejsou k dispozici. Je to však zřejmé z toho, že výrobce použil platformu Snapdragon 845 v kombinaci se 4 GB operační paměti. Úložný prostor dosahuje kapacity 64 GB a je možné jej dále rozšířit prostřednictvím paměťových karet typu microSD až o 400 GB.

Foto: Yves Herman, Reuters

Xperia XZ2

Velký důraz byl kladen na kvalitu audia. A řeč přitom není pouze o stereofonních reproduktorech. Xperia XZ2 totiž využívá zbrusu nový systém dynamických vibrací, který analyzuje data z audia, takže sluchový zážitek můžete i cítit. Filmům, hrám i videu tak prý vdechne život.

Xperia XZ2 je vůbec prvním smartphonem na světě, který umí nahrávat videa v 4K HDR s využitím formátu HLG (Hybrid Log Gamma). Nahrávání superzpomaleného videa bylo také zdokonaleno a nyní umožňuje nahrávání rychlostí 960fps ve Full HD. Pro úplnost dodejme, že zadní kamera má rozlišení 19 Mpx a je vybavena pětiosou stabilizací, přední fotoaparát pak nabízí rozlišení 5 MPx.

Vyzdvihnout si zaslouží také aplikace 3D Creator. Díky ní můžete vytvořit 3D skeny předmětů nebo obličejů přátel během méně než minuty pomocí hlavního fotoaparátu, ale můžete také vytvořit svůj vlastní 3D sken pomocí předního fotoaparátu.

Foto: Emilio Morenatti, ČTK/AP

Xperia XZ2

Reklama

Související témata:

Výběr článků