Hlavní obsah

Mobily představují problém, v Japonsku je zakážou používat při chůzi

26. 6. 2020, 10:03 – Jamato

Japonské město Jamato z prefektury Kanagawa je prvním městem v Japonsku, které se chce pokusit zabránit lidem, aby používali svůj chytrý telefon při chůzi na veřejných místech. Příslušnou vyhlášku již přijalo městské zastupitelstvo, v platnost vstoupí příští týden ve středu. Těm, kdo budou zákaz ignorovat, ale žádná sankce nehrozí, píše agentura Kjódó.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

Článek

Město doufá, že lidé pochopí, že chytrý telefon by neměli používat, když jsou v pohybu. Chodci, tedy pokud chtějí ve veřejném prostoru smartphone používat, by se podle vyhlášky měli nejprve zastavit, a to na takovém místě, kde nebudou bránit provozu.

V lednu toto japonské město nechalo zpracovat studii o používání chytrého telefonu na dvou místech. Zjistilo, že ze zhruba 6000 chodců jich 12 procent používalo telefon při chůzi. V reakci na to byla vypracována nová vyhláška.

New York chce vymýtit psaní e-textů na přechodech

Zahraniční

Reklama

Související témata:

Související články

Ve Štýrském Hradci zakázali mobily v MHD

18. 4. 2008, 13:53

Neobvyklým způsobem se rozhodla bojovat proti hluku městská rada druhého největšího rakouského města Štýrského Hradce. Ve všech 135 autobusů a 65 tramvajových...

Rusko chce vojákům zakázat chytré mobily

16. 2. 2018, 23:22

Ruské ministerstvo obrany zvažuje zákaz používání chytrých mobilních telefonů v centrálním aparátu, na velitelství i u vojenských jednotek. Místo „smartphonů”...

Výběr článků