Hlavní obsah

Letem světem internetem (20. díl) - Kočky na webu

18. 12. 2003, 1:00
Novinky, Ladislav Bittner (bittnerovi@centrum.cz)

Náš seriál vás týden co týden seznamuje se zajímavými weby, které sice stojí stranou hlavního internetového dění, ale přesto vám mohou ušetřit peníze či rozšířit obzory. Dnes se o vaší přízeň bude ucházet web pro milovníky koček, databáze cen pohonných hmot a vinařský web.

Foto: Stanislava Dvořáková

Slovy básníka J.Vrchlického "...a staré písně v duši znějí", zahájil pěvecký sbor Alou Vivat starou koledou své vystoupení.

Článek

Kočky-online.cz

Kočky-online.cz jsou internetové stránky určené milovníkům koček, a to především koček domácích. Cílem stránek je pomoci kočičím útulkům nacházet domovy pro jejich dočasné svěřence a zároveň vytvořit místo, kde by si zájemce o kočku mohl vybrat svého budoucího domácího mazlíčka z nabídky více útulků.  

Největší zájem mají návštěvníci webu o články (třikrát týdně vychází článek o životě s kočkou, radami a tipy, případně s tématikou ochrany zvířat či útulků pro opuštěné kočky) a o databázi koček, které nabízejí ochranářské organizace prezentované na webu.

Kočky-online.cz mají poměrně početnou skupinu příznivců, kteří se na stránky pravidelně vracejí přečíst si nové články a podívat se, jaké nové kočky jsou v nabídce. Tato komunita je úžasná v tom, že se snaží v rámci svých možností  pomoci, když se vyskytne nějaký problém. Čtenáři serveru se například složili na potřebnou veterinární péči o kočičku, které někdo vydloubal oči a na nákladné operace a léčení dalších koček - bez této pomoci by si ochranářské organizace, financované z darů soucitných lidí, mohly podobně nákladné zákroky jen těžko dovolit.  

"Pokud uvažujete o pořízení domácího mazlíčka, přijďte se na Kočky-online.cz podívat, třeba tam najdete kočičku, která vám padne do oka. Až na výjimky jsou všechny naše kočky zvyklé na život v bytě, jsou čistotné a spolehlivě používají kočičí WC. Při výběru kočičího kamaráda doporučuji spíš než vzhledu věnovat pozornost charakteristice zvířete - malému kotěti bude u hodně zaměstnaných lidí samotnému smutno, na druhou stranu starší kočka dominantní povahy se bude v takovém prostředí cítit jako ryba ve vodě," dodává autorka kočičího webu Zuzana Fenclová.

.: HODNOCENÍ: grafika (6/10), obsah (8/10

Benzínové čerpací stanice

Snad každý motorista nerad zajíždí k čerpací stanici, neboť plná nádrž představuje nemalou položku ve finančních výdajích domácnosti. Proto bývají ceny benzínu ostře sledovány a motoristickou veřejností je nelibě neseno každé zdražení pohonných hmot. 

"Jelikož také hodně a často jezdíme, hledali jsme nejlevnější benzín na našich tratích. Napsali jsme databázi skoro všech benzínových čerpadel včetně cen. Tuto databázi jsme vystavili na internetu a požádali naše čtenáře, ať aktualizují ceny. Za více než pět let se nám podařilo najít a do databáze doplnit více než 98 % všech benzínových čerpadel v České republice," říká jeden z autorů zmíněné databáze Radek Majer.

Ceny jsou, až na výjimky, aktualizovány zhruba jednou za dva dny a vyhledávat čerpací stanice můžete podle různě zvolených klíčů jak pomoci internetového prohlížeče, tak pomocí WAP či SMS přes mobilní telefon.

.: HODNOCENÍ: grafika (4/10), obsah (7/10)

Vinaři

Strávit víkend v některém vinném sklípku patří mezi velmi vyhledávané formy relaxace. Jenže není jednoduché se v široké nabídce vinných sklípků orientovat. Kromě rozsáhlé databáze vinařů a sklepů, zde najdete také informace o víně a vinařství. Než tedy vyrazíte do některého sklípku, měli byste znát alespoň základní informace o jednotlivých odrůdách bílého a červeného vína.

Máte raději bílé nebo červené víno? Hlasujte v anketě pod článkem.

Momentálně se stránky nacházejí ve fázi přechodu na nový systém, který umožní vyhledávání v katalogu podle různých kritérií. Bude také možné zobrazit polohu sklepa na mapě vinařských oblastí, poptávku po sklepech, aktuální volné termíny jednotlivých sklepů a možnost jejich rezervace. 

.: HODNOCENÍ: grafika (2/10), obsah (4/10)

Máte tip na zajímavý web? Napište mi o něm.

Anketa

Máte raději bílé nebo červené víno?
bílé
27,9 %
červené
36,5 %
je mi to jedno
15,8 %
nemám rád(a) víno
19,8 %
Celkem hlasovalo 480 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků