Hlavní obsah

Tvůrce populární hry Candy Crush si jde na burzu pro deset miliard korun

19. 2. 2014, 10:14

Společnost King Digital Entertainment, tvůrce populární hry Candy Crush Saga, se chystá vstoupit na burzu. Od primární emise akcií si slibuje až 500 miliónů dolarů (9,9 miliardy Kč). Informoval o tom ve středu zpravodajský server BBC a agentura Reuters.

Foto: archiv tvůrců

Hra Candy Crush

Článek

Výrobce her pro mobilní telefony a počítačové tablety King Digital Entertainment podal příslušnou žádost k americké Komisi pro cenné papíry a burzy tajně loni v září.

Úpis akcií se má uskutečnit na newyorské burze NYSE, napsal server BBC. Počet a cena akcií ale prý ještě musejí být potvrzeny.

King Digital Entertainment má sídlo v Dublinu. Její vlajkový produkt, hra Candy Crush Saga, se loni podle BBC stal nejstahovanější aplikací. Zároveň byla tato hra v uplynulém roce nejvýdělečnější aplikací na telefonech iPhone a tabletech iPad, napsal server BBC už loni v prosinci.

Podle dřívějších odhadů společnosti Appdata na svých uživatelích po celém světě vydělává odhadem 610 000 liber denně (20,3 miliónu Kč). Hra se dá stáhnout zdarma a nabízí možnost zaplatit si pomoc, která hráči umožní projít složitějšími úrovněmi, napsal tehdy server BBC.

Reklama

Související témata:

Výběr článků