Hlavní obsah

Na dlouhé zimní večery to nebude, hráči prolítli novou Mafii za deset hodin

2. 10. 2020, 15:10
Novinky, abr

Legendární první díl české ságy Mafia se minulý týden dočkalo nového vydání, které bylo podle tvůrců od základu předěláno. Podle prvních ohlasů samotných hráčů ale nejde o titul, který by vydržel na dlouhé zimní večery. Někteří z nich dohráli celou hru za pouhých deset hodin.

Upoutávka na hru Mafia – Definitive EditionVideo: archív tvůrců

 
Článek

„Bylo to příjemné připomenutí mého dětství, ale za deset hodin a nějaké ty drobné jsem byl na konci,“ prohlásil Petr S. Ten neskrýval své zklamání, protože na vydání tohoto titulu čekal několik měsíců.

Obdobně se vyjadřují i další. „Mafii jsem si koupil na Xbox One a po prvním dohrání hodinky ukazovaly 13 hodin čistého času. A to jsem se někde ještě zastavoval a prohlížel si všemožné detaily,“ podělil se o svou zkušenost uživatel s přezdívkou KenBart.

Co bude umět levný Xbox Series S

Hardware

„Takový zážitek, jako když jsem poprvé hrál originální Mafii, se nedostavil. Je to docela zklamání, že po deseti hodinách už nebylo co dělat,“ doplnil Tomáš N.

Jiní naopak práci tvůrců na remaku chválí. „Krátký herní čas nevadí, dá se hrát znovu v různých úrovních obtížnosti – a pokaždé si všimnete jiných detailů, které vás překvapí. Já jsem si to užil,“ konstatoval uživatel s přezdívkou Raika.

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Mafia: Definitive Edition

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Mafia: Definitive Edition

Až na vrchol zločinecké organizace

Mafia: Definitive Edition vypráví o příběhu Tommyho Angela, tvrdě pracujícího taxikáře, který se snaží protloukat americkým městem Lost Heaven kolem roku 1930. Jedné osudové noci se Tommy nechtěně zaplete s italskou mafií, která mu ukáže život plný odměn tak vysokých, že je nedokáže ignorovat.

Stane se tak součástí brutálního světa organizovaného zločinu a vykonává kšefty pro organizaci Dona Salieriho, která válčí s krutou zločineckou rodinou Morello. Jako Tommy si budete muset udělat jméno ve zrádném podsvětí Lost Heaven, kde není všechno tak, jak se zdá – včetně toho, kdo jsou doopravdy vaši přátelé a nepřátelé.

Mafia: Definitive Edition není jen přímý port původní hry Mafia na moderní platformy, je to věrný remake, který obohacuje klasiku z roku 2002 v každém směru. A to ať už se bavíme o grafické stránce hry ve vysokém rozlišení 4K či o originálním hudebním doprovodu s původními nahrávkami, které jsou typické pro dobu organizovaného zločinu v Americe 30. let 20. století.

Hra Mafia: Definitive Edition nabídne české celebrity

Hry a herní systémy

Živoucí filmové předěly

Fanoušci se mohou těšit také na živoucí filmové předěly, které je budou postupně provázet celým dějem hry. Tommyho poutavý příběh je věrně zachycen a rozšířen a nabízí vhled do postav, do kterých jsme v původní hře jen nakoukli.

Tvůrci se netají také tím, že výrazně vylepšili celkovou hratelnost tohoto legendárního titulu, díky tomu by měl zabavit nováčky i fanoušky staré školy. Lost Heaven bylo značně rozšířeno, přibyly navíc motorky a celá řada dalších vychytávek.

Mafia: Definitive Edition vyšla ve verzích pro televizní konzole Xbox One a PlayStation 4, ale také pro PC. Verze pro televizní systémy stojí 1149 Kč, digitální kopie pro PC pak 999 Kč.

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Mafia: Definitive Edition

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Mafia: Definitive Edition

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků