Hlavní obsah

Mladík přežil střelbu jen díky sluchátkům

7. 4. 2022, 8:44 – Torrance

Zní to jako scéna z nějakého akčního filmu, tento příběh se ale v Kalifornii opravdu stal. Tamní mladík přežil střelbu jen díky tomu, že měl na hlavě nasazená sluchátka. Upozornil na to server Gamingbible.

Foto: Reddit/Enough_Dance_956

Takto dopadla sluchátka po zásahu kulkou.

Článek

Celá událost se stala ve městě Torrance už minulý týden ve čtvrtek. 18letý mladík, který na Redditu vystupuje pod přezdívkou Enough_Dance_956, jej však sdílel až o den později – tedy 1. dubna.

Většina lidí si tedy myslela, že jde o nějaký aprílový žertík, a proto celá řada médií váhala, zda jej mají zveřejnit. Mladík ale dodal během uplynulých dní celou řadu fotografií, které skutečně příběh potvrzují.

Foto: Reddit/Enough_Dance_956

Mladík zveřejnil další fotografie, které jeho příběh potvrzují.

Ve středu se v sousedství mladíkova domu střílelo a jedna zbloudilá kulka zasáhla i jeho dům. „Ráno okolo 10:30 mi oknem proletěla kulka a zasáhla sluchátka, která jsem měl na hlavě. Nebýt kvalitních sluchátek, byl bych ve věku 18 let mrtvým dítětem. Ani si nedokážu představit, jakou bolestí by moje rodina a přátelé museli projít,“ napsal na Redditu mladík, který své pravé jméno neprozradil.

Kulka podle zveřejněných fotek zasáhla hlavový most sluchátek v místě, kde je konstrukce vyztužena kovovým plátem. Díky němu je možné u většiny sluchátek nastavovat velikost. Právě kovový plát kulku odrazil a zachránil mladíkovi život.

Bojovat se učil ve videohře. 19letý mladík vyrazil bránit Ukrajinu bez zkušeností

Hry a herní systémy

Že se jedná o nějaký propracovaný aprílový žertík, si lidé mysleli i kvůli tomu, že na sluchátkách bylo velké logo herní společnosti Razer. Ta však potvrdila, že nemá s celou akcí nic společného. Mladíkovi poslala nová sluchátka jako dárek.

Vlnu pochybností mladík rozptýlil tím, když zveřejnil další fotografie, které zachycují průstřel v okně a následně i ve zdi. Právě sem se kulka od kovového plátu ve sluchátkách odrazila.

Server Gamingbible doplnil, že prozatím nebyl nikdo v souvislosti se střelbou zadržen. Zatím se tedy neví, ani kdo a proč střílel.

Reklama

Související články

Jde to i bez kabelů. Jaká sluchátka vybrat?

30. 1. 2022, 14:41

Bezdrátových sluchátek je na trhu jako máku. Lidé mohou vybírat ze stovek různých modelů. Zatímco některé se hodí na poslech hudby, jiné učarují náruživým...

Výběr článků