Hlavní obsah

Nový Switch vyjde na podzim. Jak bude vypadat a co bude umět?

8. 7. 2021, 10:56

Měsíce spekulací jsou u konce. Společnost Nintendo konečně ukázala vylepšenou verzi svého hybridního herního systému Switch. Novinka dostane především kvalitnější displej, ale i řadu dalších vylepšení. Výkon nicméně zůstane prakticky totožný jako u předchůdce.

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch OLED

Článek

Novinka se jmenuje Switch OLED, čímž výrobce odkazuje na nejzásadnější vylepšení – použití sedmipalcového OLED displeje. Ten by měl nabídnout věrnější barevné podání, výrazně lepší kontrast a v neposlední řadě i větší velikost. Původní Switch měl totiž pouze 6,2palcovou obrazovku.

Vylepšeno bylo také vnitřní úložiště, které místo původních 32 GB nabízí nyní kapacitu 64 GB. Ostatní hardware, který se podílí na celkovém výkonu konzole, však zůstal nezměněn. To v praxi znamená, že všechny tituly bude možné hrát přímo na konzoli v rozlišení 720p a v doku u televizoru či monitoru v rozlišení 1080p.

Nové herní konzole se ukážou ještě letos

Hardware

Zmiňovaný dok navíc nově nabízí LAN konektor, samotná konzole se pak chlubí vylepšeným audio systémem a zcela přepracovaným polohovatelným stojánkem. Ten je nyní větší, měl by tedy být při hraní daleko stabilnější.

Základní koncept Switche by měl zůstat zachován, stále půjde o konzoli pro hraní na doma i na cestách.

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch OLED

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch OLED

Klasický Switch je v první řadě plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourává nutnost pořizování dvou zařízení, neboť na doma i na cesty stačí jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název JoyCon. Hráč může mít ovladač v každé ruce, případně jeden může půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě lze i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.

Vyzkoušet si všechna vylepšení budeme moci již letos na podzim. Switch OLED by se měl totiž na pultech obchodů objevit 8. října. Cena v zahraničí byla stanovena na 350 dolarů (7650 Kč), v Česku ale bude pravděpodobně kvůli nákladům na dovoz a DPH o několik tisíc korun vyšší.

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch OLED

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch OLED

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků