Hlavní obsah

Apple v tichosti ovládl trh s bezdrátovými špunty

21. 2. 2020, 6:55
Novinky, lez

Bezdrátové špunty byly pro Apple trefou do černého. Vyplývá to alespoň z údajů analytické společnosti Counterpoint, podle které americký počítačový gigant v tichosti ovládl tento segment trhu. Jen za poslední čtvrtletí roku 2019 se přitom prodalo na 51 milionů bezdrátových špuntů.

Foto: archív výrobce

AirPods Pro

Článek

Trhu podle Counterpointu Apple neohroženě kraluje s podílem 41 %. Druhá a třetí příčka pak patří společnostem Xiaomi a Samsung, které obě mají okolo 6 % trhu. Na předních příčkách se dále objevují společnosti Jabra, JBL či Huawei, i když jejich podíl je ještě nižší.

Od konce loňského roku láká americký počítačový gigant na svůj špičkový model AirPods Pro. Novinka nicméně ve srovnání s předchozími modely nabízí celou řadu vylepšení. Sluchátka mají například vůbec poprvé v historii amerického počítačového gigantu gumové nástavce. Novinka tak již nespoléhá pouze na plastovou konstrukci, ale uživatel si může zvolit ze tří různých velikostí nástavců, které mu vyhovují nejvíce.

Počítačoví giganti lákají na bezdrátové špunty. Co umí?

Dalším velkým vylepšením je integrace funkce aktivního potlačení okolního ruchu. Díky tomu by měla mít sluchátka velmi dobrý přednes i v rušnějším prostředí. Chybět nicméně nebude ani funkce propustnosti, díky níž si uživatelé budou moci do sluchátek pustit prostřednictvím zabudovaných mikrofonů to, co se děje okolo nich – pochopitelně i s hudbou.

Špunty stavějí na čipu Apple H1, který má zajišťovat stabilnější propojení s iPhonem, nižší latenci a v neposlední řadě také až dvakrát rychlejší přepínání mezi spárovanými zařízeními. Potěší také podpora hlasových povelů pro virtuální asistentku Siri.

Foto: archív výrobce

AirPods Pro

Navzdory vyššímu výkonu je však zmiňovaný čip energeticky úspornější. Díky tomu by výdrž na jedno nabití měla být až pět hodin. V praxi je ale možné přehrávat hudbu až 24 hodin, pochopitelně s využitím dodávaného nabíjecího pouzdra. Výrobce se navíc chlubí rychlým dobíjením. Za pouhých 15 minut se prodlouží výdrž baterie o tři hodiny.

Případní zájemci musí počítat s tím, že si Apple model AirPods Pro cení na 7290 Kč. To je zatím historicky nejvyšší suma, jakou si americký počítačový gigant za bezdrátová sluchátka naúčtoval.

Více se o nových sluchátkách dozvíte v našem dřívějším článku.

Apple v tichosti ukázal prvotřídní sluchátka. Cena ale nepotěší

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků