Hlavní obsah

Firmě Yahoo byly ukradeny údaje o nejméně 500 miliónech účtů

22. 9. 2016, 22:32

Americké internetové společnosti Yahoo byly při útoku hackerů v roce 2014 ukradeny informace o nejméně 500 miliónů uživatelských účtů, včetně jmen uživatelů, e-mailových adres, telefonních čísel a některých hesel. Dosavadní vyšetřování podle čtvrtečního sdělení firmy ale naznačuje, že ukradené údaje nezahrnují žádné informace o platebních kartách či bankovních účtech.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Yahoo se domnívá, že za útokem stála některá země. První zprávy o krádeži dat se objevily již v létě, kdy jeden hacker na internetu nabízel údajné přístupové údaje k miliónům uživatelských účtů Yahoo.

Zatím není jasné, zda by zpráva o krádeži údajů mohla ovlivnit plán společnosti Yahoo prodat své hlavní internetové aktivity americké telekomunikační firmě Verizon Communications. Ta se na koupi těchto aktivit za 4,83 miliardy dolarů (116,5 miliardy Kč) dohodla letos v červenci.

Základní internetové aktivity Yahoo zahrnují například webový vyhledávač nebo elektronickou poštu. Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dohnala a nakonec předehnala konkurence.

Reklama

Výběr článků