Hlavní obsah

Facebook hrozí zrušením stránek SPD, hnutí se chce bránit

15. 7. 2020, 7:19 – Praha

Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy. Hnutí to oznámilo v tiskové zprávě, sociální síť podle nich poukazuje na údajné porušování pravidel užívání. Představitelé SPD to odmítají, a pokud jejich stránky budou zrušeny, chtějí se bránit u soudu.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Předseda SPD Tomio Okamura.

Článek

Na stránkách Fialy a hnutí SPD se bez dalších podrobností objevilo upozornění „vaší stránce v důsledku pokračujícího porušování zásad komunity hrozí zrušení zveřejnění“. Mluvčí SPD Barbora Zeťová poskytla snímek obrazovky s upozorněním na Fialově stránce.

U Okamury byl podle mluvčí SPD odkaz na několik příspěvků, jimiž se podle Facebooku porušení zásad dopustil, předseda hnutí to ale odmítl. Podle něj příspěvky, které sdílel, neporušovaly pravidla sociální sítě.

Facebook odstranil sítě napojené na prezidenta Bolsonara a exporadce Trumpa

Internet a PC

„Považujeme to za útok na naše ústavou a listinou práv dané občanské svobody a narušení rovné, volné a svobodné soutěže politických stran,“ uvedl Okamura. Podle SPD by zrušení facebookových stránek znamenalo porušení soutěže stran, protože profily na sociální síti jsou prostředkem komunikace s voliči.

Pokud Facebook profily hnutí a jeho dvou předních představitelů zruší, hodlají se bránit u soudu. Okamura přitom zdůraznil, že pravidla sociální sítě nemohou mít přednost před zákony a ústavními právy.

Reklama

Související články

Výběr článků