Hlavní obsah

Apple dostal pokutu 46 miliónů korun za klamání spotřebitelů

21. 6. 2012, 16:22

Australský soud udělil americké společnosti Apple Inc. pokutu 2,25 miliónu australských dolarů (46,1 miliónu Kč) za klamavou reklamu. Apple měl uvést v omyl zákazníky, když je při uvedení nového tabletu iPad na trh letos v březnu špatně informoval v reklamě o jedné z důležitých funkcí přístroje. Oznámil to dnes soudce federálního soudu Mordy Bromberg.

Foto: Reuters

Apple

Článek

Apple ve své reklamě uváděl, že jeho nový iPad Wifi+4G lze v Austrálii přímo připojit k mobilní datové síti 4G provozované dominantní telekomunikační firmou Telstra. Tato síť však je v jiné části komunikačního spektra a iPad se k ní nemůže připojit.

Bromberg dodal, že Apple musí rovněž zaplatit 300 000 AUD za porušení spotřebitelského zákona. Apple již koncem března svoji chybu přiznal a nabídl všem zákazníkům v Austrálii, kteří si jeho nový iPad koupili, vrácení peněz, napsaly agentury AP a Reuters.

Soudce upozornil, že Apple použil stejnou reklamní kampaň po celém světě. "Touha Applu po globální uniformitě dostala větší prioritu, než potřeba dodržení australských zákonů na ochranu spotřebitelů. Takové chování je závažné a nepřijatelné," prohlásil soudce.

Reklama

Související témata:

Výběr článků