Hlavní obsah

PPF je na užším seznamu uchazečů o Prazdroj, favorit je však zřejmě jiný

14. 11. 2016, 17:04

V užším výběru kandidátů na převzetí Plzeňského Prazdroje a dalších východoevropských značek pivovaru SABMiller je i investiční skupina PPF českého miliardáře Petra Kellnera. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Favoritem je podle jednoho ze zdrojů agentury japonský pivovar Asahi.

Foto: archiv Plzeňského Prazdroje

Návštěvnícké centrum Plzeňského Prazdroje

Článek

Podle informací Reuters je na užším seznamu vedle PPF a Asahi rovněž konsorcium vedené švýcarskou investiční společností Jacobs Holding, které zahrnuje kanadský penzijní fond PSP Investments a českou investiční firmu R2G, a do dalšího kola prý postoupila také společná nabídka investičních společností Bain Capital a Advent.

Prodej aktivit SABMilleru v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku je součástí podmínek ze strany antimonopolních úřadů pro převzetí podniku ze strany rivala Anheuser-Busch InBev, které bylo dokončeno minulý měsíc.

Závazné návrhy příští měsíc

AB InBev minulý týden obdržel šest předběžných nabídek na tyto aktivity. Závazné návrhy by měly přijít na řadu příští měsíc, píše Reuters. U užšího kola tak zřejmě vypadla nabídka od maďarské ropné firmy MOL. [celá zpráva]

Zdroj blízký jednomu z uchazečů agentuře sdělil, že za favorita je považována společnost Asahi.

Kromě Plzeňského Prazdroje zahrnují prodávaná aktiva polské značky Tyskie a Lech, slovenský Topvar, maďarský Dreher a rumunský Ursus. Celková hodnota prodávaných značek se podle dřívějších odhadů pohybuje mezi pěti a sedmi miliardami eur (135 až 189 miliard korun).

AB InBev dokončil převzetí pivovaru SABMiller za 79 miliard liber (2,4 biliónu korun) minulý měsíc. Upevnil si tak pozici největšího pivovaru na světě. Nová společnost kontroluje zhruba 27 procent světového trhu s pivem.

Reklama

Související články

Vraťte nám pivovar Prazdroj, žádají Plzeňáci

13. 7. 2016, 17:12

Plzeňský Prazdroj do plzeňských rukou. Pravováreční měšťané ze západočeské metropole se opět dali do boje o navrácení údajně neoprávněně znárodněného a posléze...

Výběr článků