Hlavní obsah

Ministerstvo varuje před nebezpečnými panenkami na hraní

18. 7. 2013, 12:58

Ministerstvo zdravotnictví varuje před třemi zdraví nebezpečnými plastovými panenkami dovezenými z Číny. Hračky obsahují vysoké množství ftalátu DEHP, který má nepříznivý vliv na reprodukční orgány. Sdělila to mluvčí ministerstva Viktorie Plívová.

Foto: MZČR

Panenka Sweet Pretty Girl Happy Angel

Článek

Při hře se DEHP podle ministerstva může dostat do kontaktu s kůží dětí, ulpívat na rtech a sliznicích a se slinami se dostat do zažívacího traktu.

Panenka SWEET Pretty Girl Happy Angel o velikosti asi 30 cm má světlé dlouhé vlasy. Oblečená je například do pestrých květovaných šatů. Součástí balení jsou další šaty a plastový klobouček. Panenka je balena do růžové papírové skládačky s plastovým průhledem v přední straně.

Foto: MZČR

Panenka SWEET Pretty Girl Happy Angel

Panenka 1288A Style Lovely Girl v podobě mořské panny měří asi 27 cm. Má tmavě hnědé vlasy a je oblečená do modrých šatů s nalepenými třpytkami. Hračka je balena do papírové skládačky s růžovofialovým potiskem a s plastovým průhledem v přední straně.

Panenka v krabičce Delicate PERSON fish Princess je velká asi 16 cm a zabalená v modré či zelené papírové skládačce s plastovým průhledem. Panenka má barevné vlasy, pohyblivé končetiny a kromě barevných šatů červené odnímatelné lodičky.

Reklama

Související témata:

Výběr článků