Hlavní obsah

ČEZ chce vyplatit na dividendách 17,8 miliardy

26. 4. 2018, 16:15 • Aktualizováno 26. 4. 2018, 17:12

Představenstvo energetické společnosti ČEZ navrhlo vyplatit z loňského zisku dividendu ve výši 33 korun na akcii před zdaněním, tedy stejně jako o rok dříve. Pokud valná hromada rozhodne podle návrhu představenstva, bude mezi akcionáře rozděleno celkem 17,8 miliardy korun. Uvedl to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Foto: Milan Malíček, Právo

Představenstvo energetické společnosti ČEZ navrhlo vyplatit z loňského zisku dividendu ve výši 33 korun na akcii.

Článek

Valná hromada ČEZ se uskuteční 22. června.

V loňském roce výplatu dividendy za rok 2016 ve výši 33 korun na akcii před zdaněním akcionáři firmy schválili. Stát tak jako majoritní vlastník získal z dividend téměř 13 miliard korun.

Po čtyři roky předtím vyplatila firma akcionářům pokaždé dividendu 40 Kč na akcii. Většina analytiků předpokládala dividendu za loňský rok kolem 35 korun na akcii.

„I přesto, že očištěný čistý zisk za rok 2017 na úrovni 20,7 miliardy korun naznačoval, že dividenda by mohla být i ve výši 35 korun, tak představenstvo zvolilo konzervativnější přístup a navrhuje dividendu ve stejné výši jako loni. To pro nás není překvapení, když jsme stabilní dividendu očekávali,” komentoval informace analytik Fio banky Jan Raška.

Čistý zisk české energetické skupiny ČEZ v loňském roce vzrostl o 30 procent na 19 miliard korun. Provozní výnosy meziročně klesly na 201,9 miliardy korun, což představuje meziroční pokles o procento. Výroba elektřiny z tradičních zdrojů, mezi něž patří například uhlí, meziročně stoupla o dvě procenta na 60,9 TWh. [celá zpráva]

Reklama

Výběr článků