Hlavní obsah

Britský recept na lepší výběr daní: Pokuty pro poradce

18. 8. 2016, 2:11

Británie plánuje pokutovat finanční poradce poskytující klientům informace o tom, jak mohou využít mezer v zákonech ke snížení daňového základu. Ve středu o tom informovala agentura Reuters s odkazem na dokument britského ministerstva financí.

Foto: /Leonhard Foeger/File, Reuters

Ilustrační foto

Článek

Plány, které ve středu ve svém dokumentu nastínilo ministerstvo, jsou prvním krokem nové premiérky Theresy Mayové ke slibovanému omezení legálního i ilegálního snižování daňových úniků firem a bohatých jednotlivců.

"Lidé, kteří nabízejí systémy ke snižování daňového základu, připravují zemi o potřebné daňové příjmy," uvedla Jane Ellisonová z ministerstva financí.

Boj proti ilegálním i legálním daňovým únikům se stal důležitou součástí snahy o zlepšení stavu veřejných financí Spojeného království. Politici tímto bojem reagují rovněž na nespokojenost veřejnosti se stavem daňového systému. Podle opozice se však vládě stále nepodařilo dostat tento problém pod kontrolu, píše Reuters.

Nový plán podle ministerstva financí umožní daňovým úřadům vyměřit vysoké pokuty finančním plánovačům, poradcům či účetním nabízejícím systémy pro snižování daňového základu. Ti by tak na pokutách mohli zaplatit stejnou částku, jakou svým klientům pomohli ušetřit na daních, píše se v dokumentu ministerstva.

Reklama

Související články

Výběr článků