Hlavní obsah

Bazén hotelu Thermal opraví stát, už hledá jeho nájemce

27. 9. 2018, 13:51

Stát opraví kromě hotelu Thermal i jeho zchátralé venkovní bazénové centrum, symbol lázeňského města i karlovarského filmového festivalu. Hotel, který patří státu, začal hledat budoucího provozovatele bazénu. Ten by mohl převzít bazén od jara 2021. Nabídku pronájmu zveřejnil hotel na svých webových stránkách.

Foto: Rudolf Voleman, Právo

Uzavřený bazén hotelu Thermal na fotografii z letošního března

Článek

Zájemci o provozování bazénu, který patřil k ikonám lázeňského města, mohou nabídky odevzdat do konce října, zároveň se zaplacením zálohy 100 tisíc korun.

Vybraný zájemce bude partnerem při rekonstrukci bazénového centra a bude moci navrhnout úpravy podle svých potřeb. Stát, který opravy provede, ale nemusí všechny požadavky splnit.

Jak vyplývá z podmínek nabídky, budoucí nájemce bazénu a přilehlých prostor by měl areál využívat například k provozování veřejného wellness centra „pro specifickou a bonitní zahraniční klientelu na nejvyšší úrovni” s využitím dostupných vřídelních zdrojů.

Nepřípustné by měly být provozy typu nočního klubu, ubytování nebo provoz neodpovídající územnímu plánu města nebo obtěžující návštěvníky hotelu.

Foto: Petr Horník, Právo

Hotel Thermal v Karlových Varech

Na rekonstrukci dal stát 300 miliónů

Hotel Thermal, který spravuje ministerstvo financí, má brzy projít zásadní rekonstrukcí. Ministryně financí před časem řekla, že rekonstrukce by měla stát 580 miliónů.

Z toho 300 miliónů přispěl stát vkladem do základního jmění hotelu, dalších 148 miliónů se podařilo získat na energetické úspory ze Státního fondu životního prostředí a zbytek pokryje úvěr.

Hotel byl postaven podle architektonického návrhu manželů Machoninových v 70. letech ve stylu brutalismu. Od té doby neprošel zásadní rekonstrukcí, což snižuje jeho konkurenceschopnost vůči ostatním hotelům ve městě.

Reklama

Související články

Rekonstrukce Thermalu může stát až miliardu

28. 4. 2016, 4:52

Rekonstrukce a modernizace karlovarského hotelu Thermal může stát až miliardu korun. Vyplývá to z analýzy, kterou připojil ministr financí Andrej Babiš (ANO)...

Výběr článků