Článek
Bývalá radniční koalice v Teplicích složená z ANO a ODS, která koupi budovy léta odmítala kvůli vysokým finančním požadavkům vlastníka, se v lednu rozpadla. Zanedlouho se na novém vedení domluvilo ANO v čele s primátorem Jiřím Štáblem s Volbou pro Teplice. A situace ohledně případného odkupu téměř rozpadlé kulturní památky se změnila.
Pro radnici jde nyní podle primátora o jednu z priorit. „Máme vážný zájem budovu odkoupit a opravit,“ řekl Novinkám Štábl. „Jedná se o objekt, který je kulturní památkou a zároveň je nedílnou součástí města a jeho lázeňského centra,“ přiblížil důvod zájmu.

Budova již několik let chátrá, je ohraničená plechovým plotem a výzvami, aby dovnitř nikdo nevstupoval.
Kolik peněz by město bylo ochotno vyplatit, neupřesnil. „V současné době jednáme s vlastníkem objektu o možných variantách převodu nemovitosti,“ poznamenal.
Konkrétní nebyl ani Třešňák, respektive mluvčí jeho developerské společnosti JTH Group Radka Metz. „Aktuálně vedeme jednání s městem o možném prodeji nebo dlouhodobém pronájmu. S ohledem na probíhající jednání však v této chvíli nemůžeme poskytnout podrobnější informace,“ řekla Novinkám.

Jaroslav Třešňák na archivním snímku během prohlídky interiéru Hadích lázní
Třešňák plánoval v objektu vybudovat léčebnu pro 200 dětí s pohybovými poruchami. Památkáři mu však přestavbu budovy nepovolili. Postupně mu v průběhu let zamítli několik projektů na rekonstrukci s vysvětlením, že spočívají v praktickém zbourání budovy a stavbě nové.
„Oslovili jsme přední odborníky na pediatrickou a lázeňskou péči, kteří konstatovali, že bez rozsáhlé a komplexní rekonstrukce či bez dostavby dalšího lázeňského objektu nelze projekt realizovat. Chtěli jsme obnovit zejména léčebné využití kdysi úspěšně aplikovaného Hadího pramene, rozšířit a zkvalitnit služby zejména pro postižené děti,“ řekla před časem Metz.

Hadí lázně byly postaveny v roce 1796 na místě prohlubně s teplou vodou, která údajně přitahovala plazy.
Štábl plány města na budoucí využití objektu Novinkám neupřesnil. Měl by ale podle něj sloužit veřejnosti. „Chceme ho opravit a zachránit. O využití diskutujeme,“ poznamenal a připustil, že po případném převzetí bude nutná oprava celé budovy. „V tuto chvíli máme pouze hrubou představu, kolik by to stálo,“ zmínil, aniž by sumu alespoň řádově vymezil.
Hadí lázně byly postaveny v roce 1796 na místě prohlubně s teplou vodou, která údajně přitahovala plazy. Svému účelu přestaly sloužit na přelomu tisíciletí, v roce 2006 koupil objekt se statusem kulturní památky Třešňák za 15 milionů.
Budovu pak před lety nabídl městu za 18 milionů korun. Zastupitelé schválili v prosinci 2019 záměr koupě objektu za cenu podle znaleckého posudku, a to za 6,8 milionu korun. Třešňák nabídku odmítl.

Budova již několik let chátrá, je ohraničená plechovým plotem s výzvami, aby dovnitř nikdo nevstupoval.
Jaroslav Třešňák je teplický podnikatel a developer, známý svou rozsáhlou stavební činností v Česku i v zahraničí. Projekty holdingu JTH zahrnují výstavbu obchodních center, hotelů, bytových domů a resortů po celé České republice, na Slovensku a v Chorvatsku.

Třešňák plánoval v objektu vybudovat léčebnu pro 200 dětí s pohybovými poruchami.
Jeho podnikatelská činnost však není bez kontroverzí. V roce 2008 nechal zbourat historickou budovu Městských lázní v Teplicích, což vyvolalo kritiku veřejnosti. V roce 2021 jeho firma zahájila demolici nedostavěné budovy v teplické Mlýnské ulici bez povolení stavebního úřadu, což vedlo k zahájení přestupkového řízení. Sporné projekty realizoval také v jiných českých městech.
Třešňák byl významným sponzorem prezidentské kampaně Miloše Zemana, přispěl částkou 3,2 milionu korun na letáky s životním příběhem prezidenta, které byly distribuovány po celé zemi. Zeman ho za podporu později odměnil, v roce 2018 mu udělil medaili Za zásluhy I. stupně za přínos v oblasti kultury.