Článek
„Rada městské části Praha 3 na dnešním jednání rozhodla o výpovědi z nájmu bytu nájemcům Kolomanu a Tünde Bartha s výpovědní dobou tři měsíce, a to z důvodu porušení podmínek nájemní smlouvy ze strany nájemců bytu. Důvodem výpovědi je přenechání předmětu nájmu třetím osobám bez předchozího souhlasu pronajímatele,“ řekl ČTK mluvčí Prahy 3 Petr Habáň.
Bartha s manželem si městský byt v Praze 3 o rozloze necelých 70 metrů čtverečních pořídila v minulosti výměnou za jiný městský byt v Praze 8. Byt neobývá a momentálně v něm bydlí dvojice studentek ze Slovenska, s nimiž je v příbuzenském vztahu.
Bartha, na jejíž bytové poměry upozornil Deník N, nevidí v držení městského bytu problém. Předpokládala, že by v něm mohla bydlet dcera, která momentálně studuje v zahraničí. Vysoká státní úřednice a blízká spolupracovnice premiéra Andreje Babiše (ANO) bydlí v nájmu v Průhonicích.
Jiný názor zjevně měli radní Prahy 3, kteří začali zjišťovat, zda byt není nedovoleně podnajímaný, což podléhá schválení radnice.

