Hlavní obsah

Zahraniční ochranky prý celou věc berou jako exces

1. 10. 2012, 5:46
Právo, har

Páteční selhání ochranky prezidenta republiky Václava Klause by podle náměstka policejního prezidenta Tomáše Kužela nemělo mít vliv na důvěru zahraničních ochranných služeb ve své české kolegy.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Plastová pistole, z níž muž na Klause vystřelil.

Článek

„Ohlasy z různých partnerských ochranných služeb jsou následující: vnímáme to, protože vás známe a byli jste vždy velmi nadstandardní, jako jednotlivý exces, jako něco, co se nemělo stát, co se nestává standardně,“ řekl včera Právu Kužel.

Nemá prý informace o tom, že by hrozilo, že by se policisté z jiných států při akcích s mezinárodním přesahem zdráhali spolupracovat s českými ochránci.

„Každý takový incident je ranou pro důvěru v takové jednotky,“ sdělil náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška. Jediným možným řešením je podle něho postavit se tomu, co se odehrálo v Chrastavě na Liberecku, čelem a poučit se z chyb.

Zpráva o útoku na prezidenta Klause airsoftovou pistolí a někdy i jeho televizní záběry obletěly svět. Zahraniční média poukázala na selhání ochránců hlavy státu a čeští bodyguardi se už stali i terčem vtipů. [celá zpráva]

Reklama

Související témata:

Výběr článků