Hlavní obsah

Žáci by se mohli vracet do škol od února, nastínil Blatný

21. 1. 2021, 19:30

Žáci prvního stupně základních škol se podle předpokladů ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) do lavic vrátí začátkem února, pokud to epidemická situace dovolí. Ministr to ve čtvrtek řekl poslancům při projednávání vládní žádosti o prodloužení nouzového stavu. Reagoval tak na požadavky opozice, které se týkaly obnovení výuky ve školách.

Foto: Milan Malíček, Právo

Ilustrační foto

Článek

„Prioritou jednoznačně je návrat žáků prvního stupně do základních škol. Nedá se předpokládat, že by k tomu došlo dříve než začátkem února, ale jestli to epidemická situace dovolí, potom toto datum je reálné. Týká se to i malotřídek,“ uvedl Blatný.

Následovat by mohli žáci devátých tříd a studenti maturitních ročníků, dodal.

V Česku je nyní zavřená drtivá většina škol. Výjimku mají jen mateřské a speciální školy a také první a druhé ročníky základních škol.

Školy by návrat dětí zvládly hned, ale varují před bezhlavým otevíráním

Domácí

Na přelomu ledna a února by podle Blatného mohl být za splnění podobných epidemických podmínek obnoven provoz lyžařských vleků v zimních střediscích.

„Je určitě zájmem, aby tato část podnikatelů, která má specifické možnosti, nebyla znevýhodněna,“ řekl ministr. Pro otevírání maloobchodních prodejen zatím žádnou zásadní změnu nechystá.

Blatný: Lyžařská střediska by mohla brzy otevřít

Koronavirus

Blatný rovněž uvedl, že jeho ministerstvo od čtvrtka poskytuje data o očkování. Od pondělí budou tato data rozšířena o informace po krajích podle jednotlivých skupin, slíbil ministr.

Reklama

Výběr článků