Hlavní obsah

Za nezletilé budou nedoplatky za svoz odpadu hradit rodiče

29. 4. 2015, 11:39
Novinky, jas

Odpovědnost za nedoplatky za svoz komunálního odpadu za nezletilé děti by měli mít jejich zákonní zástupci. Usnesli se na tom poslanci, kteří podpořili novelu zákona o místních poplatcích. Pro hlasovalo 162 zákonodárců.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Článek

Praxe je nyní taková, že pokud rodiče nehradí za nezletilé dítě poplatek za odpad, s dluhem se potýká dítě, a když je plnoleté, musí jej uhradit.

„Dítě těžko najde ve třech, pěti, ale i patnácti letech peníze na to, aby si poplatek hradilo. Nevyhovuje to zdravému rozumu. My jako navrhovatelé říkáme, že za dítě odpovídá zákonný zástupce, a pokud neplatí, dluh má jít za ním a dítěte se nemá týkat,”  uvedl k návrhu jeden z předkladatelů Jeroným Tejc.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Novela má zamezit rovněž tomu, aby se platil dvojí poplatek za odpad. Týká se to dětí a seniorů, kteří pobývají v ústavech, přičemž platí poplatek jak v místě bydliště, tak například v dětských domovech nebo v domovech pro seniory.

Reklama

Související témata:

Výběr článků