Hlavní obsah

Vojtěch: Kontrola poukázala na potenciální střet zájmů, Arenberger ho vyřešil

29. 6. 2021, 15:59 – Praha

Kontrola ministerstva zdravotnictví podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) neukázala ve vinohradské nemocnici žádná pochybení. Výsledky kontroly ministerstva financí podle něj sice upozornily na potenciální střet zájmů ředitele a bývalého ministra zdravotnictví Petra Arenbergera, když pronajímal nemocnici vlastní sklad na Mělnicku jako archiv, pronájem však kvůli tomu bude ukončen.

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Článek

„Pokud jde o kontrolu ministerstva financí, tam jsem obdržel výsledky a na jejich základě i pan ředitel Arenberger učinil kroky tak, aby byly vypořádány nálezy, které poukazují na potenciální střet zájmů, pokud jde o pronájem archivu pro nemocnici,” uvedl ministr. Podle něj ředitel aktivně přišel s tím, že nájem bude ukončen.

V tuto chvíli je podle Vojtěcha stále úhrada za pronájem jedna koruna měsíčně.

Vojtěch nechá Arenbergera v čele vinohradské nemocnice. Počká na výsledek kontroly

Domácí

Arenberger k tomu uvedl, že se nechal přesvědčit právníky, že to není žádný problém. Přestože měl sám pochybnosti, že to nevypadá dobře.

Pronájem byla jedna z kauz, kterou se média kolem tehdejšího ministra Arenbergera zabývala. Z postu ministra odešel v květnu kvůli mediálnímu tlaku, po něm se vrátil do funkce Vojtěch a Arenberger se znovu ujal řízení vinohradské nemocnice.

Arenberger je také jediným ředitelem fakultní nemocnice, který nemá bezpečnostní prověrku. Vojtěch po svém nástupu trval na tom, aby o ni požádal, což učinil.

Vojtěch: Není to nic, po čem jsem toužil

Domácí

Reklama

Související témata:

Výběr článků